Ahmet Baran ve Terennüm İyilik Korosundan unutulmaz konser
Ahmet Baran ve Terennüm İyilik Korosundan unutulmaz konser

Ünlü kanun sanatçısı Ahmet Baran ve Terennüm İyilik Korosu, Alzheimer Derneği Yaşlı Yaşam Merkezi’nde kalan Alzheimer hastalarına unutulmaz bir konser verdi.

Haber-Gencay OLCAN

Gönüllü olarak konserler veren Ahmet Baran ve Terennüm İyilik Korosu, Yenişehir İlçesindeki Alzheimer Derneği Yaşlı Yaşam Merkezi’nde kalan Alzheimer hastalarını ziyaret etti. Merkezde kalan yaşlıların da eşlik ettiği konserin ardından açıklama yapan Baran, müziğin inanılmaz bir iletişim ve etkileşim olduğunu söyledi. Bunun örneğinini bugün yaşadıklarını sözlerine ekleyen Baran, “Büyüklerimizle çok kıymetli anlar geçirdik yani ne kadar paylaşabilirsek müziği; güzellikleri o kadar artacağını düşünüyoruz. Terennüm İyilik Korosu olarak birçok noktaya iyilik götürmeye çalışıyoruz ve tamamen gönüllü görmüş olduğunuz sanatçılarımızla birçok noktaya temas etmek istiyoruz. Önce şehrimizde büyük ölçekte ülkemizde belki sonra dünyada müziği güzelleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün de onlardan çok keyifli bir anı yaşadık, sizlere teşekkür ediyoruz aramızda olduğunuz için” dedi.

“MÜZİK ÇALIŞMALARINI TÜM ŞEHRE YAYMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Bir iyilik akademisi oluşturduklarını ve Mersin’de gönüllü iyilik faaliyetleriyle birlikte müzik çalışmalarını tüm şehre yaymaya çalıştıklarının altını çizen Baran, “Daha önce bir yaşlı bakım yurtlarında engelli çocuklar için etkinliklerde, alkol bağımlıları için etkinliklerde ve özellikle de bu işe ulaşamayan köy okullarında faaliyetler yapıp, hem enstrümanlarımızı tanıtıp hem onlardan yetenekli kardeşlerimizi belki müziğin içerisine almaya çalışıp hem de onlara bazı ufak tefek müzik materyallerini sağlayıp bir arada olmak için bu tütün çabamız, gayretimiz” ifadelerini kullandı.

“HER BİRİ PROFESYONEL OLARAK FARKLI MESLEK GURUPLARINDAN İNSANLAR”

Korolarının 150 kişiyi aştığına dikkat çeken Baran, “Her biri profesyonel olarak farklı meslek guruplarından insanlar; kimisi terzi, kimisi hemşire, kimisi akademisyen, kimisi siyasetçi ama hepsinin ortak derdi iyilik götürebilmek, insanlara iyilik sunabilmek onun için 150 kişiyi aşan bir topluluğumuz var ve bunu her geçen gün kapasitemiz el verdiği sürece büyümesinden de büyük mutluluk duyarız açıkçası” diye konuştu.

“BU TÜR FAALİYETLERİN SAYILARINI MAKUL SEVİYELERDE TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Bugünkü koroda yaklaşık 40 kişinin kendilerine eşlik ettiğine vurgu yapan Baran, sözlerini şöyle bitirdi: “Çünkü mesai saatleri içerisindeki etkinlikler, profesyonel hayatı devam eden veya izin alan arkadaşlarımızın profesyonel görevlerini sürdürüyorlar. Bir de çok kalabalık olarak da bazı yerlere gitmek istemiyoruz. Bu sefer gittiğimiz yere de yük olmak durumu söz konusu oluyor. O yüzden vakti müsait olanlarda da, tabii gideceğimiz alanlar müsaitliği içerisinde bu tür faaliyetlerin sayılarını makul seviyelerde tutmaya çalışıyoruz açıkçası.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz