BAŞARIDAN TAT ALMA
 • MustafaMızrak
  • Mustafa Mızrak
  • mustafamizrak33@hotmail.com
  • 17 Mart 2020 - 17:58:04

Hayal kurma kabiliyeti bir çok insanda kullanılmayan ve ihmal edilen yeteneklerden biri gibi karanlık ambara konulmuş herhangi bir alete benzer. ‘Gerçekçi ol!’; ‘Hayalperest’; gibi sözlerle düş görmenin adeta bir suçmuş gibi bir yaklaşımla karşılaşıyoruz. Böyle düşünenler Kendi yaratıcılıklarını, keşfedici ruhlarını, oyun oynama kabiliyetlerini yok ediyorlar.Bu tabi ki demek değildir ki, bütün gün köşede oturun ve hayal kurun. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için, sağlam, canlı ve renkli bir imgelemeden sonra da yine onları hayata geçirebilecek o kadar sağlam planlar ve projelerinizin olması gerekir.

 

Üstesinden gelinmesi gereken zorluklar olmasaydı, insan en büyük zenginliği olan başarılarından tat alma duygusunu yitirirdi. Derin ve karanlık vadiler olmasaydı, dağların dorukları o kadar güzel olmazdı..” Ne istediğimizi bilmeniz gerek. Çoğu insanlar gibi, hayatın akışıyla yüzmek yerine, hayatımızın bir amacı olması lazım. Burada da önemli olan, istemediğimize değil, istediğimize odaklanmamız. İstediğiniz şeyi elde edebilmek için harekete geçmemiz gerektiği için, tamamen istediklerimize ve hedeflerimize odaklanıp, onlara konsantre olmalıyız.

 

İnsanoğlunun bir özelliği de işe yarayan şeyleri devam ettirme eğilimidir.Bu kalıplar her hangi bir şey yapmanın en verimli veya etkili yöntemi olmayabilir ama bir zamanlar işe yaradıkları görülmüştür ve kullanım devam etmiştir. Bazen ortaya çıktıkları bağlamın dışında kullanılabilir, o zaman da etkileri azalabilir veya tamamen ortadan kalkabilir. Kendi başına iyi veya kötü strateji yoktur. Sadece bazı hedeflere ulaşmak açısından yararlı veya yararlı olamayan stratejiler vardır. Dünyada yapılmış her şey, sevgi sayesinde yapılmıştır. Değişmek ve değiştirmek istiyorsanız okuyun ve elinize kaleminizi alıp yazmaya başlayın.

 

 

 • Etiketler
 • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz