CHP’li Özkoç’tan FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması!
CHP’li Özkoç’tan FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması!

CHP Mersin İl Başkanlığının il kongresine katılmak üzere Mersin’e gelen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ konusu hakkında konuştu. Özkoç, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün bir numaralı sanığı AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Haber-Gencay OLCAN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 37. Olağan İl Kongresi, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kongre’de divan başkanı seçilen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ordunun içinde Fetullahçı Terör Örgütü, örgütlenmeye başladığı günden beri ona destek veren, onunla birlikte yol yürüyen, onun önünü açan, Türkiye’nin her yerinde onun örgütlenmesi için elinden geleni yapan ama en son Türkiye Cumhuriyetinin Genel Kurmay Başkanını bir terör örgütünün gizli tanıklığıyla zindanlara attırıp darbeci generalleri göreve getiren Fetullahçı Terör Örgütü’nün bir numaralı savcısı, tanığı, Silivri Cezaevlerinin zindanlara attığı yurtseverlerin düşmanı olan Zekeriya Öz’ün arkasında dimdik duran AKP’nin Genel Başkanı, bugün alnı ak, yüreği cumhuriyet sevdasıyla, kendisini vatanına ve milletine adamış Kemal Kılıçdaroğlu’na dil uzatabiliyorsa ona tüm Türkiye’de cevabı sadece Cumhuriyet Halk Partililer değil, vatanını, milletini, bayrağını seven herkes diyecektir ki; Fetullahçı Terör Örgütü’nün bir numaralı sanığı AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

ÖZKOÇ: “YARDIM PARALARI ŞEHİT AİLELERİNE VERMİYOR”

Darbe teşebbüsünün yaşandığı günde şehit düşenlerin olduğunu belirten Özkoç, “O şehit düşenler için dönemin Başbakanı Binali Yıldırım seslendi; ‘Bu şehit düşenlerin anaları var, babaları var, evlatları var. Onlar için yardım toplayalım’ dedi. Tam 360 milyon lira yardım parası toplandı. Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı için de 45 milyon lira toplandı. Bir ülkenin Cumhurbaşkanını düşünün ki, ilk önce ‘sokağa çıkın tankın önüne’ deyip, kendisi ortalıktan yok oluyor. Ondan sonra şehit düşenler için toplanan yardım paralarını tam 3.5 yıl boyunca hazinede kullanarak, şehit ailelerine vermiyor. İşte Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçek başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk’le o koltuğu işgal eden Recep Tayyip Erdoğan arasındaki fark, bu farktır. O daima milletinden yana oldu. Köylüden, çiftçiden, esnaftan yana oldu. O şehidinin karşısında gözyaşıyla selam durdu. Sense şehidin için toplanan paraya el koyan genel başkan olarak tarihe geçeceksin” diye konuştu.

ÖZKOÇ: “BANK ASYA’NIN KURDELESİNİ KESENLER BİZ DEĞİLİZ”

CHP’nin halktan, vatandan ve milletten yana olduğunu vurgulayan Özkoç, “Şimdi diyorlar ki Kemal Kılıçdaroğlu Fetullahçı mıdır? CHP’liler acaba FETÖ ile birlikte mi yol yürüdüler. Vallaha, savcı Zekeriya Öz’ü kaçıranlar bizler değiliz. Adil Öksüzü yakalayıp, çırıl çıplak soyup, elini bağlayıp ondan sonra bir emirle tekrar giydirip, evraklarını verip, yok olmasını sağlayan bizler değiliz. Türkiye Cumhuriyeti’nin genelkurmay başkanlarını Öksüz’ün arkasında durarak, zindanlara attıranlar bizler değiliz. Türkiye’de profesörleri, akademisyenleri, yazarları, aydınları, Silivri cezaevine attırıp, sadece Bank Asya’ya para yatırdı diye mağdur edenler ama Bank Asya’nın kurdelesini kesenler biz değiliz. Seni çok özledik hocam gel artık Amerika’dan deyip, onu kucaklamak için ellerini açanlar bizler değiliz. Türkiye Cumhuriyeti ordusunun içerisine darbeci generalleri yerleştirenler bizler değiliz. Bizler gerçek başkomutanın biricik partisi olan, ülkesine vatanına, milletine bağlı, Cumhuriyet Halk Partilileriz. Andı biz kaldırmadık, TC ibarelerini biz sildirmedik, Biricik parlamenter sistemi, güçler ayrılığını yok edip de bir diktatörü saraya biz taşımadık. Biz meclisten yanayız, milletten yanayız. Halktan yanayız, şehitten yanayız, vatandan yanayız. Sen bir gün Amerika’dan yanasın, bir gün Rusya’dan yana nerede çalkalandığın belli değil. Biz ya Akdeniz’de ya da Karadeniz’de çalkalanırız. Ya da Marmara’ya başımızı yaslarız ama bu vatana asla ihanet etmeyiz” ifadelerini kullandı.

ÖZKOÇ: “İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”

CHP için birleşme zamanı olduğunu sözlerine ekleyen Özkoç, “O yüzden birleşme zamanıdır. İktidara yürümek için, anaların gözyaşlarını dindirmek için, şehitlerimizin yüreklerinin dağlanmaması için mazlumun ve mağdurun hakkını korumak için yerel yönetimlerde başkanlarımız nasıl, kucaklıyorsa mazlumu ve mağduru, Türkiye’yi kucaklamak için tekrar laik demokratik, parlamenter rejimi tekrar inşa etmek için bir arada olmalıyız. Onurlu Türkiye’yi tekrar tüm dünyaya tanıtmak için, Millet İttifakı’nın lideri, bir gün Cumhurbaşkanı olarak Saraya değil, milletin evine çıktığında onun arkasında olacağız.  Hamd olsun ki bu vatana ihanet edenlerin, bu vatanın evlatlarını göz göre ölüme gönderenlerin, Silivri de genelkurmay başkanlarını, vatanseverleri zindanlarda çürütenlere hesap sorulacağı gün geldiği zaman o liderin arkasında duracağız. O lider CHP’nin lideri olacak. Vahap Seçer ve belediye başkanları Mersin’de iktidarı aldığında, Ekrem başkan İstanbul’u aldığında Ankara CHP’nin dendiğinde, Adana bizimdir dediğimizde aslında bizim olan bir şey yoktu. Onlar milletin çocuklarıydı, milletin iktidarı millete döndü. O yüzden tüm Türkiye’de CHP iktidar olana kadar, bir olmak için CHP’liler ant içeceğiz ve iktidara yürüyeceğiz” dedi.

SEÇER: “MARTIN SONU BAHAR OLDU”

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Vahap Seçer ise, “Emek zayi olmuyor. Ben başaracağım diyorsanız, ben buna layığım diyorsanız, benim birikimim var, benim insanlığım var, insan sevgim var, benim vatan sevgim var diyorsanız mutlaka başarırsınız. İşte başardım. Bugün burada sizlerle CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlere hitap ediyorum. Martın sonu bahar dedik. İnanındık, mücadele ettik hep beraber. Zor günlerdi, meşakkatli günlerdi. Bunu beraber başardık. Beraber çalıştık. Özellikle, Mersin’de önce bir enerji düşüklüğü vardı. Acaba bu iş olacak mı? Türkiye’nin her tarafında Millet İttifakı çatısı altında seçimlere gidilirken, Mersin gibi ittifakların sarsıldığı, siyasi partilerin aday çıkartmakta en çok zorlandığı, Türkiye’nin iz düşümü olan, Türkiye’nin en stratejik kenti olan, demokrasisiyle, coğrafyasıyla, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yüzük taşı gibi olan Mersin’de CHP büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde başarılı olabilecek mi? diye bir endişe vardı. Fakat kullandığımız dil ve lisan, insanlara hitabımız, insanlara insan sevgisiyle dolu yaklaşımımız, Mersin’de birden havayı değiştirdi. Martın sonu bahar oldu. Çok destek aldık. Her 2 kişiden birinin oyunu aldık” dedi.

SEÇER: “HER 2 KİŞİDEN BİRİNİN OYUNU ALDIK”

CHP’ye oy verenlerin güvenini boşa çıkarmamak için çok çalışacaklarını kaydeden Seçer, “Demokrasi yok dediler, Türkiye’de sandık güvenliği yok, seçim güvencesi yok, Türkiye’de hak, hukuk, adalet sorunu var dediler, birçok insan şu ya da bu sebeple, birçok terör örgütüyle ilişkilendirilerek ve yalpalanarak, ceza evlerinde tutuldu. Türkiye’de her alanda fırsat eşitliği ortadan kalkmıştı. Gecesini gündüzünü birbirine katan çocuklarımızın gelecekleri ellerinden alındı. Sınavlarda sahtecilik yapıldı. Eşit paylaşım ortadan kalktı. Son AK Parti iktidarları dönemlerinde zengin olanlar. 20 yıl önce esamesi okunmayan iş insanları, ama bugün Türkiye’de değil sadece, dünyada milyar dolar zenginler arasında listelerin üst sırasında yer alanlar. Ve savaş, dağda savaş, ovada savaş, dağda terör, şehirde terör, komşu devletlerde terör, silah seslerin, barut kokuları. İnsanlar buna ‘dur’ dedi. Her 2 kişiden birinin oyunu aldıysak, Mersin’de bunu başardıysak, Adana’da Zeydan başardıysa, İstanbul’da İmamoğlu başardıysa, Ankara’da Yavaş başardıysa, 11 büyükşehirde 253 beldede, ilçede ve ilde bunu başardıysak, insanların bu sorunlarına çözüm bulan kadrolar ve onlara destek veren diğer bütün siyasi partilerin kadroları bu sorunları çözer diye bize destek oldular. Onları yanıltmadık” ifadelerini kullandı.

SEÇER: “İNSANLAR ŞEHRİN ADALETİYİZ DİYE BİZE OY VERDİLER”

Daha yeni başladıklarını ve zamanın icraat zamanı olduğunu ifade eden Seçer, “Çalışıyoruz, çalışacağız. Daha yeni başladık. Sözün bittiği yerdeyiz. Artık icraat zamanı. İnsanlar şehrin adaletiyiz diye bize oy verdiler. Şehrin güvencesiyiz diye bize oy verdiler. İnsanlar bize şehrin abisi olmamız için, kardeşi olmamız için oy verdiler. İnsanlar bize şehrin gülen yüzü olalım diye oy verdiler. Şehrin sevgilisi olalım diye oy verdiler. İnsanlar bize toplumu birleştirin, artık ayrım gayrım olmasın diye oy verdiler. Hizmette ayrımcılık yapmayın, siyasi görüşünden dolayı, mezhebinden dolayı, giyiminden kuşamından bölgesinden, mahallesinden dolayı, insanları ayırt etmeyin diye oy verdiler. Bunu başarıyoruz, başaracağız. Her geçen gün çok daha fazla çalışacağız, çok daha fazla hizmetlerimiz halkın hizmetine girecek. Artık herkesin belediye başkanıyız. Herkesin umudu olduk. İnşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. Yaptığımız hizmetlerin insanların bize güven vermesini, insanların bize inanmasının ne kadar doğru olduğunu ortaya koyacağız” diye konuştu.

SEÇER: “OMUZ OMUZA ÇALIŞMA DÖNEMİDİR”

Bugünden sonra el ele omuz omuza çalışılması gerektiğine vurgu yapan Seçer, “Bugün kongremizi yapıyoruz. Bugünden sonra yönetimlerde görev alacak arkadaşlarımızla, yerel yönetimlerle beraber, örgütlerimizin el ele omuz omuza çalışma dönemidir. Bizim yaptığımız hizmetler, vatandaşlarımız tarafından bilinmezse, onlara temas edemezsek, onlara dokunamazsak, hiçbir şeyin kıymeti yok” ifadelerini kullandı.

SEÇER: “ÇEVREYİ KADINLARA TESLİM ETTİK, KENT TEMİZLİK GÖRDÜ”

Ne söz verdiyse gerçekleştirdiğini ver gerçekleştirmeye devam ettiğini dile getiren Seçer şunları söyledi: “Göreve geldiğimizden bu yana önce kadınlar ve çocuklar dedik. Seçim öncesi kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı partililerimizin ellerinde broşürlerde seçimi kazandığımız taktirde Mersin’de yapacağımız hizmetler neyse, verdiğimiz sözler neyse şunda da onları bir bir yerine getiriyoruz. Ne dediysek o, ne söz verdiysek o. Hepsini de yapacağız, hepsini de başaracağız. Kadın daire başkanlığı dedik, kurduk. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İşe alımlarda kadınlara öncelik yapıyoruz. Gönüllü kadınlar birimimizi oluşturduk. Kadınlarımızla beraber çalışacağız. Hizmetlerimizi kadınlarımızla beraber götüreceğiz. Kadınlar bizim baş tacımız. Belediye otobüs şoförlerini kadınlardan tercih ediyoruz. Kadınların elinin değdiği yerde bereket oluyor. Park ve bahçeleri kadınlara teslim ettik. Çevreyi kadınlara teslim ettik, kent temizlik gördü.”

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz