MTSO yönetiminden MGC’ye ziyaret

Tarih: 24 Ağustos 2021 Salı 15:36

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) yeni binasını ziyaret ederek MGC Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Haber – Vecdi Yenigül

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve beraberindeki heyet MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, MGC Saymanı Abdullah Biçer ve MGC Yönetim Kurulu Üyesi Fahriye Kutlay Şenyurt’u yeni cemiyet binasında ziyaret etti. Ziyareti sırasında gazeteciliğin dikkat gerektiren bir meslek olduğunu belirten Kızıltan, “Sizlerin çok refah bir mekanda, kafanızın çok rahat olacağı bir mekanda çalışması çok önemliydi. Bunu da Gültak veTarhan gerçekleştirdi. Gazeteciler için yepyeni binalar yapıp sizlere teslim edildi” ifadelerini kullandı.

 

TEPE: “KURUMSAL YAPILARDA ÇATILAR ÇOK ÖNEMLİ”

İyi bir hizmet verecek binaların kurumsallık adına önemli bir faktör olduğunu dile getiren MGC Başkanı R. Kaya Tepe, “Kent gazetecileri biliyorsunuz ki çok zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemde hem seçilmişlerden hem atanmışlardan hem de görev almışlardan pek çok destek taleplerinde bulunuyoruz. Bu anlamda biz MGC olarak yerle ilgili olarak sorun yaşıyorduk. İlk olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan bu sorunumuza el atmıştı ve MGC’ye bir lokal yaptı, onu kullanmaya başladık. Bir de basın merkezi olarak kullanacağımız bir yere ihtiyacımız vardı. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da burayla ilgili çalışmayı başlattı, bitirdi ve bize de teslim etti. Biz de yavaş yavaş yerleşiyoruz. Tabi özellikle kurumsal yapılarda çatılar çok önemli. İçinde çalışacağınız mekanlar çok önemli. Kurumsal alt yapıyı oluşturmak için iyi bir yerde hizmet vermeniz gerekiyor. Biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz. Bu iki mekan bizim rahat bir şekilde görev yapacağımız yerler olacak” şeklinde konuştu.

 

KIZILTAN: “GAZETECİLER HALKIMIZI AYDINLATIP HABERDAR ETSİNLER”

Gazetecilerin rahat ve hür bir şekilde çalışması için çalışacakları ortamın rahat ve konforlu olması gerektiğini söyleyen MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Buraya gelince kendimi çok konforlu bir ortamda hissettim. Daha önce çalıştığınız ortamlar pek müsait değildi. Gazetecilik mesleği titizlik ve dikkat gerektiren oldukça zor bir meslek. Her iki belediye başkanına teşekkür etmek istiyorum. Basının yeteri kadar özgür ve tarafsız olması için ekonomik anlamda kendi ayaklarının üzerinde durması çok önemli. Televizyon, radyo ve gazeteler olmazsa olup biten birçok şey öğrenemeyeceğiz. Bunun için basına elimizden geldiğince destek olmamız lazım, basının kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Gazeteciler ve basın kuruluşları kendi ayaklarında durabilirse çok daha tarafsız, çok daha doğru ve gerçek haber yapıp halkın doğrulara ulaşmasını sağlar. Ben tüm gazetecileri zor şartlar altında, bu zor mesleği icra ettikleri için kutluyorum. Türkiye’nin sesi, kulağı, gözü olmaya devam etsinler. Halkımızı aydınlatıp haberdar etsinler. Hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA