Gültak, Avrupa’nın yıldız sporcusunu ağırladı

Tarih: 9 Eylül 2021 Perşembe 15:07

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Estonya’da yapılan Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 2. olan Huri Korkut’u makamında ağırladı. Gültak, "Alnının teri ile bayrağımızı defalarca göklerde dalgalandıran Huri Korkut’u yürekten tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl itibarı ile kızımızı Akdeniz Belediyespor Kulübü’nün sporcusu olarak görmek istiyoruz" diye konuştu.

Estonya'da 24-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda 73 kilogramda 2. olan Huri Korkut, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ı ziyaret etti. Ziyarete tekvando antrenörleri Ahmet Gündüz ile Sabahattin Erel de katıldı.

KORKUT: "BAŞKAN GÜLTAK SAYESİNDE EKSİĞİMİZ KALMADI"

Huri Korkut, 2019 yılında da Avrupa Şampiyonluğu elde ettiğini hatırlatarak, "O zaman başkanımızın yanına geldiğimde salon konusunda destek istemiştim. Sağ olsun desteklerini yine esirgemedi. Şu an salonumuz çok güzel bir düzeye geldi. Dört dörtlük antrenman yapıyoruz. Çok şükür hiçbir şeyimiz eksik değil. Hedefim 2024 Paris Olimpiyatlarına katılıp altın madalya kazanmaktır. Bunun için söz veriyorum. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'a biz sporculara verdiği desteklerden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

GÜNDÜZ: "MUSTAFA GÜLTAK SALONUMUZUN ÇALIŞILABİLİR BİR HALE GELMESİNİ SAĞLADI"

Yıldız sporcunun antrenörü Ahmet Gündüz ise "Salonumuzun şartları hakikatten çok kötüydü. Sayın Mustafa Gültak Başkanımız o salon için gerekeni yaptı. Sıvasından, boyasına, soyunma odalarına kadar yenilendi. Gerçekten çalışılabilir bir hale getirdi. Bundan dolayı da Huri kızımızla beraber Sayın Başkan'a teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Başkanım desteklerini sürdüreceğini söyleyerek bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı hız ve azimle devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

GÜLTAK: "ÖNÜNDE BAŞARI HİKAYELERİNİN OLACAĞI ÇOK UZUN YILLAR VAR"

Gültak ise Huri Korkut'un Estonya'daki müsabakada finalde berabere biten maçı hakem kararı ile 2. olarak noktaladığını hatırlatarak, "Huri aslında bir nevi Avrupa Şampiyonu sayılır. Zaten 2019'da kendisi Avrupa Şampiyonu da olmuştu. Yaşı henüz 20, önünde başarı hikayelerinin olacağı çok uzun yıllar var. Biz kendisinden Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu bekliyoruz. Hocalarımız bundan 1 yıl önce bize geldiklerinde çalışma şartlarının çok kötü olduğunu söylemişlerdi. Belediyemiz imkanları dahilinde biz de salonu çalışılır bir hale getirdik. Bu da onları rahatlattı. Daha konforlu bir ortamda antrenman yapmalarını sağladı" şeklinde konuştu.

"HURİ'Yİ AKDENİZ BELEDİYESPOR'DA GÖRMEK İSTİYORUZ"

Başkan Mustafa Gültak; yıldız sporcunun dışarıda farklı bir kulüple anlaşmasına gerek kalmadan harekete geçeceklerini sözlerine ekleyerek, "Yurt içi ya da yurt dışı müsabakalara gideceğiz zaman biz ona destek olacağız. Şampiyonluklarında madden ve manen desteklemeyi sürdüreceğiz. Kafasında, 'şu müsabakaya gidebilecek miyim', 'giderken destek bulabilecek miyim' gibi sorular, sıkıntılar olsun istemiyoruz.  Onu bırakmak istemiyoruz. Önümüzdeki yıl itibarı ile kızımızı Akdeniz Belediyesispor Kulübü'nün sporcusu olarak görmek istiyoruz. Kızımızın başarısı ülkemize, Akdeniz'e hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"SPORCUMUZUN MADDİ VE MANEVİ YANINDA OLACAĞIZ"

Gültak, Akdeniz'de özellikle uyuşturucu ve terörle mücadele noktasında sporu fazlasıyla önemsediklerine vurgu yaparak; "Bölgemizde de Huri Korkut gibi farklı alanlarda çok başarılı sporcularımız var. Onları da destekliyoruz. Onlar bizim gururumuz. Yüce bayrağımızı yurt dışında dalgalandırıyorlar. Bizim de en büyük vazifelerimizden biri de onların maddi manevi yanında olmaktır. Umuyorum ki 2024 Paris Olimpiyatlarına katıldığını ve madalya ile döndüğünü görürüz. Bu bize gurur verir. Biz de sporcumuzun yanında olacağız. Alnının terinden ve bayrağımızı göklere çıkardığından dolayı kendisine, ailesine ve hocalarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya Adresleri: Facebook: AkdenizBelediyesi   /   Twitter: akdenizbld_   /   Instagram: akdenizbld

Özel Kalem Müdürlüğü: 336 37 59-60 Faks: 336 40 16 Zabıta Müdürlüğü: 336 65 83  Evlendirme Müdürlüğü: 336 60 66 Teknik Birimler: 238 79 54-55 Yazışma Adresi: İhsaniye Mah. 123. Cad. 33170 Akdeniz/MERSİN www.akdeniz.bel.tr     bilgi@akdeniz.bel.tr


Etiket: gültak, avrupa, sporcu, hurikorkut, tekvando


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA