Kaymakam Otcu, Şehit Öğretmenin kabrini ziyaret etti

Tarih: 24 Kasım 2019 Pazar 12:18

Mersin’in Tarsus ilçesinde şehit öğretmen Buminhan Temizkan, Kaymakam Otcu tarafından mezarı başında anıldı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, 11 Eylül 1994 tarihinde Tunceli Mazgirt İlçesi, Darıkent Kasabası İlköğretim Okulunda görevi başındayken terör örgütü PKK tarafında 6 arkadaşıyla birlikte şehit edilen ve Yenice Merkez İlk/Ortaokuluna ismi verilen öğretmen Buminhan Temizkan’ın Yenice Mahallesindeki mezarı başında dualarla andı. Tarsus Kaymakamı Otcu, “Bizler her şeye rağmen direnen ülkemizin dört bir yanında fedakarca kutsal görevi gerçekleştirmeye çalışan öğretmenlerimizin yolunda gideceğiz. Öğretmenlerimizi şehit edenler bir kez daha farkına varmıştır ki bu kutsal meslek bitmeyecek ve kararlılıkla devam edecektir. Başta şehidimiz Buminhan Temizkan olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, mekanları cennet olsun” dedi. Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, kabir ziyaretinin ardından şehidin adını taşıyan “Şehit Buminhan Temizkan Öğretmenler Derneği”ni ziyaret etti. Dernek ziyaretinde Dernek Hatıra Defterine ziyaretle ilgili duygularını yazan Kaymakam Otcu, Dernek Başkanına Kuran-ı Kerim ve Bayrak hediye etti. Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, daha sonra Yenice Mahallesinde bulunan Şehit Hüseyin Aytürk’ün kabrini ve ailesini ziyaret etti. (İha)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA