Salgın, alınan tedbirlerle kontrol altına alındı

Tarih: 30 Haziran 2020 Salı 08:02

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının ülkemizde alınan sıkı tedbirler ile kontrol altına alındığını ifade eden AEC Partners Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Av. Murat Altındere, “Devletimiz yürüttüğü sıkı çalışmalar ile salgının ülkemizde çok daha büyük hasarlar bırakmasının önüne set çekti” dedi.

Haber-Uğur Özgür

Covid-19 (Koronavirüs) salgınının görüldüğü ilk günden itibaren teyakkuzda olan Türkiye’nin, aldığı sıkı önlemler ile virüsün yayılma hızını önlediğini kaydeden Av. Murat Altındere, “İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde görülen salgının tüm dünyaya yayılması ile birlikte ülkemizde başta ‘sokağa çıkma yasağı’ olmak üzere yüzlerce tedbir alındı. Bugün geldiğimiz noktada bu olağandışı önlemlerin ne kadar etkili olduğunu gördük. Başta Amerika olmak üzere salgını hafife alan ülkelerin ne kadar büyük kayıplar verdiği ortada. Alınan sıkı tedbirler vatandaşımızı zaman zaman bunaltmış olsa da geldiğimiz noktada tüm ülke olarak yasakların yavaş yavaş kalktığını görebiliyoruz” dedi.

ASLINDA HİÇBİRİMİZİN DİĞERİNDEN BİR FARKI YOK
Dünyadaki tüm ülkelerin kapılarını kapattığını, uçuşların kalktığını, seyahatlerin durduğunu hatırlatan Altındere, “Ülkelerin, sınırların, paranın ya da mevkilerin hiçbir öneminin olmadığı 3 ay yaşadık. Bu günler gösterdi ki yaşadığımız dünyada bambaşka değerler var. Bizler dil, din, ırk, parti ya da farklı şeyler gözetmeksizin Türk milleti olarak birbirimize kenetlenmeliyiz. Birbirimizin kıymetini bilmeliyiz. Sokağa çıkma yasağına kadar uzanan birçok yasağın olduğu 3 ay boyunca şunu gördük ki; aslında hiçbirimizin diğerinden bir farkı yok. Hepimiz eşitiz. Bunu yaşam felsefesi haline getirerek Covid-19 salgınının ardından da bu şekilde yaşamalıyız” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİZİ YANIMIZDA HİSSETTİĞİMİZ BİR DÖNEMİ YAŞIYORUZ”
“Covid-19 salgını bizlere önemli dersler vermeli” şeklinde sözlerini sürdüren Altındere, “Bugün halen devam eden bazı yasaklar var. En sevdiklerimizden bile uzakta, yanında olduğumuz kişilere bile sarılamadan geçirdiğimiz günler sonlandığında ülke olarak bu tür salgınlara da hazırlıklı olmalıyız. Önemli dersler çıkarıp bunu günlük yaşantımıza da aksettirmeliyiz. Devletimizin gücünü sonuna kadar hissettiğimiz, üretimin durmadığı, birçok konuda teşviklerin verildiği, işten çıkarmanın yasaklandığı, kısa çalışma ödeneği gibi özellikle kobilere can suyu olacak birçok destek ile devletimizi yanımızda hissettiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Bu anlamda da Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü sonuna kadar ortaya koyduğu günlerdeyiz. Umarız kısa süreç içerisinde bu günleri tamamen unutur ve normal yaşantımıza döneriz” ifadelerini kullandı.

 

 

 


Etiket: murataltındere, covid-19, mersin, avukat, korona,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA