Mersin Çağdaş Hekimler Grubu adaylığını açıkladı

Tarih: 14 Temmuz 2020 Salı 18:22

Mersin Tabip Odası Çağdaş Hekimler Grubu, 18-19 Temmuz’da yapılacak olan Mersin Tabip Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda aday olduklarını açıkladı. Grup adına konuşan Mehmet Antmen, “Bizim yönetim anlayışımız, birilerinin çalıştığı, birilerinin yalnızca destek verdiği bir anlayış değildir. Tam tersine odamızı hep birlikte yönetebildiğimiz, doğrudan demokrasinin hakim olduğu bir yönetim anlayışıdır” diyerek tüm meslektaşlarından destek istedi.

Haber-Uğur Özgür

Adaylık, hedef ve ilkelerini paylaşmak üzere Mersin Tabip Odası binasında basın toplantısı gerçekleştiren Mersin Çağdaş Hekimler Grubu, 18-19 Temmuz’da yapılacak olan Mersin Tabip Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda aday olduklarını açıkladı. Grup adına konuşma yapan Mehmet Antmen, "Mersin Tabip Odası’nın 18-19 Temmuz 2020 tarihinde yapacağı Genel Kuruluna çağrı yapmak üzere Çağdaş Hekim grubu olarak geçmiş iki yılın değerlendirmesini yapmak ve önümüzdeki genel kurulda yeniden destek istemek için karşınızdayız. 2018 yılının Nisan ayında 860 hekimin katıldığı bir genel kurul sürecinde 645 meslektaşımızın oyu ile göreve başlayan yönetim, denetleme ve onur kurulları ve merkez delegeleri olarak geçirdiğimiz iki yılı aşkın çalışma döneminde neler yaptık, nelerle karşılaştık? Bu durumun bir muhasebesinin gerekli olduğuna inanıyoruz. Yeni yönetim olarak nöbeti devraldığımız arkadaşlarımızın zamansızlık nedeniyle tamamlayamadığı işleri bitirirken hem meslektaşlarımızın özlük, demokratik, ekonomik haklarını elde edilmesi hem halkımızın eşit, ücretsiz, nitelikli bir sağlık hizmetine ulaşabilmesi için iki yılı aşkın bir süre mücadele ettik” dedi.

 

“GELİRİMİZİN ÖNEMLİ BİR KISMINI İNŞAATIMIZI TAMAMLAMAK İÇİN KULLANDIK”

İki yıllık süre zarfında kendilerini üzen ve yoran gelişmelerin yanı sıra sevindiren gelişmelerin de olduğunu belirten Antmen, “Örneğin, 2010 yılında arsası alınmış, 2017 yılında temeli atılmış Mersin Tabip Odası, Mersin Eczacı Odası ve Mersin Veteriner Hekimler Odası’ndan oluşan Mersin Sağlık Platformu (MESAP) binamıza taşınmak bizim yönetimimizde gerçekleşti. Bütün hekimler mutlu oldu ancak gerek inşaat sektöründe yaşanan kriz gerek dövizin önlenemeyen yükselişi nedeniyle inşaatımızın süresi çok uzadı. Gelirimizin önemli bir kısmını inşaatımızı tamamlamak için kullandık. Bu durum bizi ekonomik olarak zorladı. Bu süreçte meslektaşlarımızın yaptığı bağışlarla içinden çıkılamaz bir hal alan mali durumumuz idare edilebilir oldu. Yeri gelmişken katkı sunan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“TTB’NİN ORTAK MÜCADELESİNİN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA AÇIĞA ÇIKTI”

2020 yılının hemen başından itibaren Türkiye’yi de etkileyen Covid-19 Pandemisinin herkesi çok yorduğunu ve bu süre içerisinde Silifke’de aile hekimi olarak çalışan üyeleri Dr. Erdinç Şahin’in de içinde olduğu 23 meslektaşlarını kaybettiklerini dile getiren Antmen, “Pandemi nedeniyle odamızın daha çok sokağı ve iş yerlerini hedefleyen kimi etkinlikleri aksadı bunun sonucunda meslektaşlarımızla daha sıkı ilişkiler geliştiremedik; ama aynı pandeminin bizim yıllarca savunduğumuz kamusal, koruyucu sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli ve doğru olduğunu da bir kez daha kanıtladığını gördük. Bu dönemde de hükümetin TTB’ye ve odalarımıza saldırısı durmadı. TTB’yi susturmak, sindirmek ve halktan yana, hekimlerden yana yönetim anlayışını yok ederek, sağlık bakanlığının yanlış politikalarının destekçisi haline getirmeye çalışan hükümet bunu başaramayınca çeşitli bahaneler ileri sürerek TTB yasasını değiştirerek bizi zayıf düşürmek için yeni bir saldırı süreci de başlattı. TTB yanı sıra TMMOB ve Barolar da bu saldırının hedefinde idi. Böylece adı geçen kurumlarla TTB’nin ortak mücadelesinin önemi bir kez daha açığa çıktı” şeklinde konuştu.

 

“TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI GENEL KURULUMUZA DAVET EDİYORUZ”
Antmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi Mersin Çağdaş Hekimler Grubu olarak yine sizlerin karşısındayız ve bugüne değin yapmaya çalıştığımız şeylerin üzerine daha iyilerini ekleyerek daha çağdaş, daha demokratik, daha laik bir ülke ve ekonomik, demokratik, özlük haklarımıza sahip çıkan bir TTB anlayışını hakim kılmak, bunun mücadelesini vermek, bunu sizlerle birlikte başarabilmek için yeniden adayız. Yeni aday listemizle karşınızdayız ve sizden sadece destek değil katkı da bekliyoruz. Bizim yönetim anlayışımız, birilerinin çalıştığı, birilerinin yalnızca destek verdiği bir anlayış değildir, tam tersine odamızı hep birlikte yönetebildiğimiz, doğrudan demokrasinin hakim olduğu bir yönetim anlayışıdır. Önümüzdeki iki yılı bu anlayışla birlikte yönetebilmek için tüm meslektaşlarımızı 18-19 Temmuz 2020 tarihinde yeni binamızda yapacağımız genel kurulumuza davet ediyor, Çağdaş Hekim listemizi desteklemenizi talep ediyoruz.”

 

 


Etiket: Mersin, mersinhaber, mersingündem, akdeniz, mezitli, toroslar, tarsus, erdemli, anamur, silifke,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA