“Pazardaki liderliğimizi perçinlemek istiyoruz”

Tarih: 17 Temmuz 2020 Cuma 14:02

İhracat faaliyetleri ve Alüminyum Ekstrüzyon endüstrisi sektöründe Türkiye’nin öncü firması olma yolunda önemli bir adım atan “Akyüzler Alüminyum” firmasının Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Akyüz, “Hedefimiz 2020 yılı içerisinde üretim hatlarımızı çalıştırmaya başlamak. 1. Bölge’de bulunan fabrikamız ile birlikte 3. Bölge’de bulunan fabrikamızı da devreye sokarak pazardaki liderliğimizi perçinlemek istiyoruz” dedi.

Haber-Barış Köksal

 

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) içinde Alüminyum Ekstrüzyon endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren Akyüzler Alüminyum firmasının Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Akyüz, firmalarının kuruluş süreci ve faaliyetlerini gazetecilere anlattı. Akyüzler Alüminyum firmasının 1993 Yılında bir aile şirketi olarak kurulduğunu ve 2010 yılından itibaren Türkiye'de alüminyum ekstrüzyon endüstrisine adım atarak günümüzde lider bir şirket haline geldiklerini vurgulayan Akyüz, “Yaklaşık 20 yıllık üretim tecrübemiz ile birçok zorlu profili üretebilme kapasitesine sahibiz. Alüminyum üretimine başladığımız ilk yılda ihracata başlayarak koyduğumuz hedefte ne kadar istekli olduğumuzu kanıtladık” dedi.

 

“GELEN İSTEKLERE GÖRE ÖZEL TASARIMLAR YAPABİLİYORUZ”

Firmalarının alüminyum ekstirizyon imalatı yaptığını sözlerine ekleyen Akyüz, “Mimari sistemler, ofis bölmeleri, enerji sistemleri, solar panel çerçeveleri, saha uygulama modülleri, çatı ugulama ekipmanları, endüstriyel profiller, treyler sistemleri, tahtalık, ştang, dorse içi kat bölme, bisikletlikler, sigmaprofleri üretiyoruz. Müşterilerimizden gelen isteklere göre de özel tasarımlar yapabiliyoruz. Son olarak da Akyüzler Alüminyum olarak yeni gözbebeğimiz olan alüminyum merdiveni, iç ve dış mekanlarda kullanım için bu yıl sonunda pazara surmuş olacağız” diye konuştu.

 

“HER ZAMAN İNSANA YATIRIM YAPAN BİR FİRMA OLDUK”

Mevcut yatırımları ve gelecek hedefleri hakkında da konuşan Akyüz, “Akyüzler Alüminyum olarak her zaman insana yatırım yapan bir firma olduk. Bu anlamda da her koşulda istihdam sayılarımızı arttırmak adına çalışmalarda bulunuyoruz. 2019 Yılında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Genişleme Alanı’nda 30 bin metrekarelik bir yer aldık ve kısa süre içerisinde bu alanda inşaat çalışmalarına başladık.  Şu an bu yatırımımızda çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz 2020 yılı içerisinde üretim hatlarımızı çalıştırmaya başlamak. 1. Bölge’de bulunan fabrikamız ile birlikte 3. Bölge’de bulunan fabrikamızı da devreye sokarak pazardaki liderliğimizi perçinlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

“NASIL YENİLİKLER YAPABİLECEĞİMİZİ MASAYA YATIRIYORUZ”

Ar-Ge ve inovasyon alanında çalışmaları hakkında bilgi veren Akyüz, “Dünya çok hızlı bir gelişim içerisinde. İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda teknoloji sürekli gelişiyor ve sürekli olarak kendinizi geliştirmek zorundasınız. Biz de bu anlamda proje ve Ar-Ge bölümlerimizi kurarak kendi bünyemizde nasıl yenilikler yapabileceğimizi masaya yatırıyoruz.  Bu yıl içerisinde Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyete geçmesi planlanan Model Fabrika’da bu anlamda tecrübelerimizi yenileyeceğimiz bir alan olacak. Model Fabrika’nın MTOSB’ye gelmesinde emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize, sanayicilerimiz adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

 

“DÜNYADA EMTİYA PAZARININ GÖZBEBEĞİ ALÜMİNYUMDUR”

Sektörünüzün geleceğinden de söz eden Akyüz, sözlerine şöyle devam etti: “Ben şahsım adına her zaman ‘Dünyada emtiya pazarının gözbebeği alüminyumdur’ dedim. Alüminyum her gün daha fazla ürünle hayatımıza giriyor. Bundan dolayı da sektörümüzün geleceğinin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bizler Türkiye’deki üreticiler olarak dünya pazarından daha fazla pay alabilmek adına daha çok çalışmalıyız. Akyüzler Alüminyum olarak bu yıl tamamlanacak olan yatırımımız ile iç piyasadaki liderliğimizi, ihracat ile taçlandırabileceğimiz görüşündeyim” dedi.

 

 

“MERSİN’DE YATIRIM YAPTIĞIMIZ İÇİN KENDİMİZİ ŞANSLI GÖRÜYORUZ”

Bu güne kadar birçok yatırım ile Mersin’de hizmet vermenin gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Akyüz, “Fakat ulusal ve yerel bazda hiçbir zaman bir ödül beklentisi içerisinde olmadık ve bu tür platformlara başvurularda bulunmadık. Fakat şunu söyleyebilirim ki sağladığımız istihdam ve yaptığımız ihracat ile Türkiye’nin cari açığının kapanması noktasındaki çalışmalarımızın artması bizler adına en büyük ödüldür. Mersin Türkiye’nin gözbebeği olan illerinden biridir ve Mersin’de yatırım yaptığımız için kendimizi şanslı görüyoruz. Bugün Mersin’in son 10 yılda geldiği nokta gözle görünün bir aşamadadır. Mersin Limanı’nı artık kabına sağmıyor; genişlemek istiyor” diye konuştu.

 

“ÖNCE KENTİMİZE, SONRA DA ÜLKEMİZE GÜVENİYORUZ”

Mersin’in gelecekte Türkiye’nin en önemli sanayi şehirleri arasında liderliğe oynadığına vurgu yapan Akyüz, “Bu anlamda biz de Akyüzler Alüminyum olarak önce kentimize, sonra da ülkemize güveniyoruz. Çok daha iyi noktalara gelebilmek için, özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi günleri sonrasında çok daha fazla çalışarak ülke ekonomimize katkı sağlamak zorunda olduğumuzu biliyoruz” diye sözlerini sonlandırdı.


Etiket: Alüminyumekstrüzyon, MTOSB, akyüzler, alüminyum, mersin, ekonomihaberleri, bedriakyüz,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA