“İzel Cafe, kendini Mersin’e kanıtlamayı başardı”

Tarih: 3 Ağustos 2020 Pazartesi 17:03

İzel Cafe olarak kurduğu butik kafeyi kısa sürede marka haline getirmeyi başaran İzel Güraslan, “İleriye dönük hedefim her zaman Mersin’de olmayan projeler üretmek oldu. Şu anda da İzel Cafe gerek ürünleri ile gerekse huzurlu ortamı ile kendini Mersin’e kanıtlamayı başardı” dedi.

Haber-Uğur Özgür

Son zamanların trend mesleği haline gelen butik cafe işletmeciliği ile iş hayatına atılan ve başarılı olan İzel Cafe’nin kurucusu İzel Güraslan, başarılı olma sürecini gazetecilere anlattı. İnsanların biraz daha rahatlayabilecekleri, sessiz sakin kafalarını dinleyebilecekleri bir ortam yaratmak isteyerek yola çıktığını söyleyen Gürarslan, “Biraz da kafemş yaratırken kendi zevkimi de ön plana çıkarmak istedim. Buraya gelen misafirlerimiz buranın rahatlatıcı bir etkisinin olduğunu söylüyorlar. Bu bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştırıyor” dedi.

 

“MERSİN’DE GENİŞ BİR KİTLEYE ULAŞTIK”

Birçok yaş pasta çeşitlerinin üretimi yaptıklarını sözlerine ekleyen Gürarslan, “Oldukça farklı lezzetleri tamamen doğal üretimle misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunun yanında sipariş üzerine küçük organizasyonlara da toplu ürün hizmeti sağlıyorum. Yaş pasta, cheesecake, kuru pasta, turta gibi aklınıza gelebilecek tüm ürünleri sipariş üzerine istenilen doğrultuda tüketiciye ulaştırıyoruz. İzel Cafe’de aynı zamanda doğum günü, nişan, toplantı vs gibi küçük organizasyonlara da ev sahipliği yapıyoruz. Şu ana kadar Mersin’de geniş bir kitleye ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

“HER İŞİN KENDİNE GÖRE ZORLUKLARI VAR”

Genç bir kadın girişimci olarak, iş hayatına atılmak isteyenlere önerilerde bulunan Gürarslan, “İleriye dönük hedefim her zaman Mersin’de olmayan projeler üretmek oldu. Şu anda da bu doğrultuda ilerliyorum. Mersin’de önceliğimiz İzel’i önce Mersin’de sonra Türkiye’de marka haline getirmek istiyorum. Şu anda da dediğim gibi İzel Cafe gerek ürünleri ile gerekse huzurlu ortamı ile kendini Mersin’e kanıtlamayı başardı. Genç girişimcilere önerim ise; yaptıkları meslek her ne olursa olsun, yollarına pes etmeden küçük adımlarla ilerlemelerini öneririm. Öncelikle cesaretli olmaları gerekiyor. Çünkü her işin kendine göre zorlukları var, bu yüzden işletmede yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üreterek ilerlemeleri gerekiyor. Bunun yanında en büyük önerim, kendilerine bir hedef belirleyerek o hedef doğrultusunda planlı bir çalışma sistemi ile hareket etmeleri olur” şeklinde konuştu.

 

İZEL GÜRASLAN KİMDİR?

1992 doğumlu ailemin tek çocuğuyum. Üniversite eğitimimi Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında tamamladım. Şuan yaptığım işin okuduğum bölümle hiçbir ilgisi yok. Ben bu işe hobi olarak başladım ama sonrasında bir bakmışım asıl mesleğim olmuş. Ailem tarafından da desteklendiğimi görünce sevdiğim işi yapmaya devam ettim. Ben burada tamamen ev usulü ürünler yapıyorum. Burada üretilen ürünleri sadece ben yapıyorum ve dolayısıyla benden başka usta yok.

 


Etiket: Mersin, mersinhaber, mersingündem, akdeniz, mezitli, toroslar, tarsus, erdemli, anamur, silifke,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA