Limon diyarında hasat başladı

Tarih: 1 Eylül 2020 Salı 16:36

Limon diyarı Mersin’in Erdemli ilçesinde limon hasadı yeşil tüketilebilen ’mayer’ cinsi limonla başladı.

İlçede limon yetiştirilen 70 bin dönüm bahçede yaklaşık 450 bin ton rekolte bekleniyor. Erdemli Ziraat Odası tarafından başlanan yeni sezonun kesilen ilk ürünleri yurt dışına ihraç edilecek. Erdemli Ziraat Odası tarafından kesim yapılan bahçelerde inceleme yapılırken, oda başkanı Rasim Şahin hasat sezonunu başlattı. Şahin limon kesim işçilerine baklava ikram etti. Sezon başında olduğu gibi sezonun tatlı geçmesi dileğinde bulundu. Şahin, "Erdemlimizde 70 bin dönüm arazide yaklaşık 400-450 bin ton limon üretmekteyiz. Limon hasat sezonumuza mayer cinsi limonla başladık. Limon şu anda 2 lira ile 2,5 lira arasında fiyatla satılmaktadır. Sezonumuzun bereketli geçmesini, fiyatların daha da iyi olmasını temenni ediyoruz" dedi. Kesilen erkenci limonların yurt dışına ihraç edildiğini de ifade eden Şahin, “Erkenci mayer limonlarımız, Irak, Suriye, Rusya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan ve diğer Balkan ülkelerine ihraç edilmektedir. Şu anda limona talep çoktur. Hasat sezonunun sonunun başlangıcı gibi iyi olmasını diliyoruz. Çiftçilerimiz, üreticilerimiz, ihracatçılarımız kazançlı olur ve emeklerinin karşılığını alır diyoruz” şeklinde konuştu. Oda meclis Başkanı Aşkın Şahin ve üreticilerde sezonun bereketli ve bol kazançlı olması temennisinde bulundu. (İHA)


Etiket: limon, mersin


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA