“TSE belgesi ile üretim yapan ilk ve tek kuruluşuz”

Tarih: 7 Eylül 2020 Pazartesi 16:17

Mersin inşaat sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Gönen Pano’nun Genel Müdürü Turan Göverçile, “Halen profesyonel ekipman ve son teknoloji makine parkuru ile Mersin’de sektöründe TSE belgesi ile üretim yapan ilk ve tek kuruluş olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz” dedi.

Haber-Uğur Özgür

Gönen Pano Genel Müdürü Turan Göverçile, firmalarının kuruluş süreci, hedefleri ve sektördeki başarısı hakkında gazetecilere konuştu. Gönen Pano’nun 1989 yılında bir aile şirketi olarak babası Mehmet Göverçile tarafından “Gönen Elektrik” adı ile Mersin’de kurulduğunu kaydeden Turan Göverçile, “Yaklaşık 30 yıldır inşaat sektörünün her türlü elektrik proje, taahhüt ve çözümlerinin yanı sıra her ebat ve her sınıfta yangın dolabı, elektrik, su, doğal gaz panoları, çöp şut sistemleri, yangın alarm sistemleri ve yangın çıkış kapıları imalat ve satışını yapmaktayız. Halen profesyonel ekipman ve son teknoloji makine parkuru ile Mersin’de sektöründe TSE belgesi ile üretim yapan ilk ve tek kuruluş olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz” dedi.

“TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

2019 yılı itibariyle gerek TSE gerekse AB normları çerçevesinde devam etmekte olan üretim zincirlerinde teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek yaptıkları tüm ürünleri öncelik Mersin il ve ilçeleri olmak üzere ağırlıklı olarak Konya, Niğde, Aksaray, Antalya, Adana, D.Bakır, Ş.Urfa, Batman, Siirt, Adıyaman, K.Maraş, Muş, Erzurum, gibi illerde tercih edildiğini kaydeden Göverçile, “Ayrıca bu yıl ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşul ve ticari belirsizliklerine rağmen Irak pazarı için dünya standartlarında yaptığımız ürünleri ihraç ederek yurt dışı Pazar ve imkanları için kendi adımıza yeni bir ufuk yeni bir ticari portföy yaratabildik. Bir aile şirketi olarak kurulmuş olan Gönen Pano yukarıda adı geçen illerin dışında her geçen gün yeni imkanlar, yeni teknolojiler, çerçevesinde üretim hareketliliği, verimliliği ve çeşitliliğini sektörün ihtiyaç ve teknolojisini de göz önünde bulundurarak arttırma gayretindedir. Bu amaçla yurt içi ve yurt dışı fuar ve tanıtımlara bazen kendi adımıza bazen de şahıs olarak katılmakta uygun teknoloji ve yenilikleri ülkemize ve şirketimize transfer etme kazandırma gayreti ve amacındayız” ifadelerini kullandı.

“MİSYON VE VİZYONUMUZ”

Firmalarının misyon ve vizyonu hakkında da konuşan Göverçile, “Gönen Pano’nun kuruluş felsefesinden vazgeçmeden geçen yıllarda yıl gerçekleştirdiğimiz ihracat ile Irak pazarında kalıcı olabilmek ve bu ülkelerin yanına yenilerini ekleyebilmek. Özellikle komşu ülke pazarlarındaki üretim çözümlerine yönelik gelişme ve katma değer yaratabilecek teknolojileri Ar-Ge birimimiz üzerinden ülkemize transfer edebilmek. Yaşamakta olduğumuz ekonomik durgunluk ve özellikle döviz kaynaklı risk alanlarına rağmen geçen yıl yakalamış olduğumuz reel büyüme trendine devam ettirmek, bunu sağlarken verimliliği en üst düzeyde maksimize edebilmek. Belki de en önemlisi yeni ve sürdürülebilir istihdam alanları yaratarak bugün için yüzde 13,7’ler civarında seyreden işsizliğe firmamızın ekonomik gücü ve yaratmış olduğu katma değer çerçevesinde katkı ve çözüm sunabilmektedir” şeklinde konuştu.

 

TURAN GÖVERÇİLE KİMDİR?

1995 yılında Mersin’de doğdum. Siyasi parti yönetim kurulu üyeliği, Sivaslılar Derneği ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu üyeliği yürütmekteyim. Bu çalışmalar esnasında birçok politik ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev aldım. Zaman ayırabildiğim ölçüde okuyabilmeyi ve yeni kültürleri ve yaşam şekillerini görmeyi, analiz edebilmeyi severim.

 


Etiket: Gönenpano, mersin, inşaat, sektörü, turangöverçile


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA