TARIM OLMAZSA YAŞAM OLMAZ!

Tarih: 11 Eylül 2020 Cuma 17:41

Geçen sene katıldığı Tarsus İncir Şenliği’nde “Tarımsal hizmetler konusunda üreticinin yüzünü güldürecek önemli projelerimiz olacak” dediğini hatırlatan Başkan Seçer, “İncir fidanı dağıtımı gerçekleştireceğiz sözünü o tarihte vermişim ve bugün o sözümüzü yerine getirmenin mutluluğuyla bir aradayız” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİ DEĞİL, GEREKEN DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus İlçesi Kadelli Mevkii’nde incir fidanının dağıtım törenine katıldı. Yerelde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak üreticiye ellerinden geleni değil, gereken desteği sağladıklarını ifade eden Seçer, üretimin önemine vurgu yaparak, “Bizim bölgemiz üretim bölgesi. Ekmeğini topraktan, taştan çıkartan bir bölge. Bu bölgenin insanı üzüm, incir, pamuk, mısır, süt üretiyor, Toroslar’ın eteklerinde keçicilik yapıyor ve dünyanın en helal parası olan ziraattan, tarımdan para kazanıyor. Tarım çok önemli. Sadece bize kazandırdığı para açısından değil; tarım olmazsa yaşam olmaz” dedi.

“İKTİDARLARIN TARIMA DESTEK VERMESİ GEREK”

Türkiye’de yüzde 30’luk bir kesimin geçimini tarım sayesinde sağladığını kaydeden Seçer, bu sebeple iktidarların tarıma destek vermesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’de en geniş anlamda tarım politikaları yapan kurumun Tarım ve Orman Bakanlığı olduğunu ancak yerel yönetimlerin de tarıma destek vermesi gerektiğine dikkat çeken Seçer, her alanda üretim yapan bir kent olan Mersin’in Türkiye’nin geleceği olan en önemli kentlerinin başında geldiğini belirterek, “Ne kadar yatırım, ne kadar üretim, ne kadar istihdam o kadar ihracat, o kadar para, o kadar eğitim, o kadar sağlık, o kadar kültür, o kadar sanat ve huzur” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

 

 

 


Etiket: seçer, tarım, mersin


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA