Seçer, yatırımcıları Mersin’e davet etti

Tarih: 14 Eylül 2020 Pazartesi 17:43

Halk TV’de yayınlanan “Konuşalım” programının konuğu olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in yatırımcılar için istikbal vadeden bir bölge olduğuna vurgu yaparak, “İster sanayi, ister tarım yatırımı, ister turizm, ister lojistik. Burada her türlü imkan var. Yatırımcıları da bölgeme davet ediyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halk TV’de yayınlanan ve Fatma Nur Ak’ın sunduğu “Konuşalım” programına konuk olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi sürecindeki hizmetlerinden bahsetti. Başkan Seçer, ayrıca öğrencilere, üreticilere, esnafa ve belediye personeline yönelik çalışmalarını da anlattı. Seçer, Mersin’in gelecekte umut vaat eden bir kent olduğunu ve huzur bulmak isteyen herkesi bu kente beklediklerini belirtirken, hiçbir ayrım gözetmeksizin kentte herkese eşit hizmet götürüldüğünü ve herkesi kucakladıklarını söyledi. Başkan Seçer, TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye’de bölgesel gelir dağılımında adaletsizliğin yaşandığı illerin başında Mersin ve Adana’nın geldiğini paylaştı. Göreve geldiği günden bu yana ortaya bir vizyon koyarak çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden Seçer, Mersin’in gelecek yıllarda umut vaat ettiğini ve çok iyi noktalara geleceğini vurguladı.

“MERSİN YATIRIMCILAR İÇİN İSTİKBAL VADEDEN BİR BÖLGE”

Başkan Seçer, konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Mersin aslında çok istikbal vaat ediyor. Çok önemli dinamikleri var. Hem ekonomik, tarihi, kültürel birikim olarak hem sosyolojik olarak çok önemli değerleri var. Bu da Mersin’i çok iyi noktalara taşıyacak. Yaşamak isteyen ya da yeni bir yer arayışı içerisinde olan herkes için Mersin en iyi kentler arasında. Gelsinler Mersin’de huzur ve mutluluk içerisinde yaşasınlar. Yatırımcılar için istikbal vadeden bir bölge. İster sanayi, ister tarım yatırımı, ister turizm, ister lojistik. Burada her türlü imkan var. Yatırımcıları da bölgeme davet ediyorum.”

“GELİR YARATIRSANIZ, GELİR DAĞILIMINDA DA ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMIŞ OLURSUNUZ”

Mersin’in sanayi, tarım ve ticaret alanında önemli potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Seçer, “Önemli olan; istihdam alanları açmak, işsizliği ortadan kaldıracak bazı yatırımların gerçekleşmesi, insanlara gelir sağlayacak ortamların hayata geçirilmesi. Ekonomik kazanç olursa, ekonomi olursa diğer sorunları bir anda çözüyorsunuz. İnsanlar gelir elde ettiği zaman çocuklarını daha iyi eğitir. İnsanlar gelir elde ettiği zaman kültür olur, sanat olur, o alanlara yönelme olur, kent modernleşir, çağdaşlaşır. Siz ne kadar çok istihdam alanı yaratırsanız, gelir yaratırsınız, gelir dağılımında da adaletsizliği ortadan kaldırmış olursunuz” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

 


Etiket: seçeriyatırımcılar, halktv


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA