“Bahçeli’yi kale almıyoruz”

Tarih: 18 Eylül 2020 Cuma 16:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalıdır” sözleriyle ilgili konuşan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, “Devlet Bahçeli bu hükümetin tetikçiliğini yapan, hükümet ne zaman sıkışsa onu kurtarmak için sağa sola saldıran bir insan. Bu anlamda biz TTB olarak onun bu söylediklerini çok kale alınmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Haber-Gencay OLCAN

Geçtiğimiz günlerde Türk Tabipleri Birliğinin (TTB) kapatılması gerektiğini savunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Bahçeli'nin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri, muhalefetten ve sosyal medyadan tepki gelirken bir tepki de TTB’ye bağlı Mersin Tabip Odasından geldi. Bahçeli’nin TTB’ye yapmış olduğu saldırının aslında yeni bir şey olmadığını söyleyen Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, “Devlet Bahçeli bu hükümetin tetikçiliğini yapan, hükümet ne zaman sıkışsa onu kurtarmak için sağa sola saldıran bir insan. Bu anlamda biz TTB olarak onun bu söylediklerini çok kale alınmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“PANDEMİ SÜRECİNDE PEK ÇOK UYARI YAPTIK”

Pandemi sürecince üzerlerine düşen her şeyi hakkıyla yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Antmen, “TTB olarak insanları zamanında uyarılması için sağlık bakanlığıyla ilişkiye geçmeye çalıştık. İllerdeki sağlık müdürlükleri ve valiliklerle iletişime geçmeye çalıştık ama ne yazık ki bunlardan hiçbirisi ne Sağlık Bakanlığı ne de valilikleri tarafından dikkate alınmadı. Pandemi sürecinde gerçeklerin ortaya çıkarılması gerçek rakamların halka eksiksiz bir şekilde verilmesi, halktaki kaygının giderilmesi için pek çok uyarı yaptık. Ama bizim için her şeyden önemlisi meslek örgütümüze üye herkesin sağlıklı bir ortamda çalışmalarıydı. Bugüne kadar 40 hekimimiz, toplamda 90 sağlık çalışanı pandemi sürecinde öldü ve hükümetin bunla ilgili aldığı en ufak bir tedbiri yok. Örneğin bununla ilgili belki değişik ülkelerde de sağlık çalışanları öldü ama onlara yönelik sosyal açıdan ekonomik açıdan gerekli tedbirler hep alındı ve alınmaya devam ediliyor. Bizim ülkemizde bu yok” ifadelerini kullandı.

 

“TTB BU ÜLKENİN ONURUDUR DİYORUZ”

Ölen arkadaşlarının meslek kazası ya da iş kazası olarak öldüğünün ilan edilmesini bunun da kabul edilmesini istediklerini söyleyen Antmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bununla ilgili en ufak bir adım yok. Ya da insanların çalışma ortamlarının biraz düzeltilmesine yönelik tedbirler alınmasını istiyoruz bunlar da yok. Şimdi biz bunları dillendirince virüs oluyoruz, bölücü oluyoruz, ülkeyi zora sokan meslek örgütü oluyoruz. Biz iktidar gibi düşünmediğimiz için bize söylenen sözler.  Ne zaman hükümetle aynı şeyleri düşünmeyen, iktidardan yana değil halktan yana tavır sergileyen bir kişi veya kurum ya da meslek örgütü olduğunda hükümet tarafından hain ya da bölücülükle virüs olmayla suçlanıyor. Bu açıdan biz rahatız, biz ne yaptığımızı bilen bir birliğiyiz. Bu açıdan TTB bu ülkenin onurudur diyoruz. Devlet Bahçeli’nin söyledikleri sadece kendini bağlar. Ona toplum nezdinde en ufak bir prim verilmediğini, değer verilmediğini dün akşam o sözleri söyledikten 2 saat sonra sosyal medyada ona karşı yapılan etkinliklerde görebildik. Hem Türkiye’de bir numara oldu ona karşı yapılan Twitter etkinliği hem de dünyada sıraya girdi. Bu açıdan halk, hekimler, sağlık çalışanları TTB’ye sahip çıkıyor. Varsın Devlet Bahçeli bildiği gibi konuşmaya devam etsin. Bizim ona kale almamızı bile gerektirecek bir durum olmadığını düşünüyoruz.”


Etiket: mhp, mersin, tabipodası, mehmetantmen, bahçeli, ttb,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA