Mersin İŞKUR’DAN öğrencilere meslek seçimine destek semineri

Tarih: 23 Ekim 2020 Cuma 16:28

Mersin İŞKUR, iş arayan ve işverenlere yönelik hizmetlerinin yanı sıra meslek seçme aşamasında olan öğrencilere Meslek Seçimine destek seminerleri düzenleniyor. Mersin İŞKUR bünyesinde çalışan meslek danışmanları tarafından gerçekleştirilen seminerlerde doğru meslek seçmenin önemi vurgulanıyor.

Bu çerçevede, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde staj gören toplamda 10 Lise öğrencisine yönelik olarak seminer gerçekleştirildi. Seminerde İş ve Meslek Danışmanı Beril ALYAMAÇ tarafından “meslek nedir, neden doğru meslek seçilmeli, yanlış meslek seçiminin doğurduğu olumsuz sonuçlar nelerdir, kendini tanımak (farkındalık), mesleklerin eğitim kriterleri, İŞKUR'un meslek seçimine yönelik hizmetleri, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini öğrenebilecekleri mesleki yönelim test bataryası” konularında öğrencilere bilgiler verildi.Eğitim sonunda öğrencilerin meslek seçimi ile ilgili soruları yanıtlanarak, Öğrencilere Meslek seçimine destek olmak amacıyla Mesleki Yönelim Test Bataryası Online olarak uygulandı.(Haber Merkezi)


Etiket: İŞKUR, mersin, , eğitim


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA