MDOB, “Türk Bestecileri Konseri” hazırlıklarını sürdürüyor

Tarih: 26 Ekim 2020 Pazartesi 16:43

27 Ekim Salı günü saat 20.00’da Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Sahnesi’nde “Türk Bestecileri Konseri” seslendirilecek.

Ünlü bestecilerin yer aldığı, hazırlıklarına hız kesmeden devam edilen konser programında Muammer Sun’ un “Seni Sevdim Diye”, A. Adnan Saygun’un “Bozlak”, “Köroğlu”, “Yunus Emre” oratoryosundan soprano arya, “Arap Ali” operasından Ali Hoca’nın “Kara Kaşlarına Kurban Olduğum” aryası, Nevit Kodallı’nın “Türkü” eserleri yer alıyor. Düzenlemeleri Serdar Yalçın, Turgay Erdener ve Hasan Niyazi Tura’ ya ait “Allı Turnam”, “Ahirim Sensin”, “Zeytinyağlı Yiyemem”, “Bülbülüm”, “Ay Gız” ve “Ah Bir Ataş Ver” gibi eserlerin de yer aldığı konserin solist sanatçıları ise sopranolar Işıl Azaz, Serin Saybaşılı ve Ceren Göğüş, tenorlar Erhan Kaya ve K. Erdem Özdemir ile bas Serkan Sevinç seyircilere zengin repertuvarıyla muhteşem bir konser seslendirecekler. Yaklaşık 1 saat sürecek olan konserde Ayşin Alev Lal anlatıcı olarak yer alırken, Julia Berk piyanoda ile solistlere eşlik ediyor.Konser, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen, yeni seyirci oturma düzeni ile güvenli bir ortamda dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.(Haber Merkezi)


Etiket: mdob, konser


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA