Vali Su: “Cumhuriyetimiz, milletimizin ortak eseridir”

Tarih: 29 Ekim 2020 Perşembe 12:19

Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri, Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’nun bayram tebriklerini kabul etmesiyle devam etti. Tebrik töreninde konuşan Vali Su, “Cumhuriyetimiz, türlü yoksunluklar ve imkansızlıklar içinde vatanı için mücadele eden, bu uğurda nice şehitler vermiş milletimizin ortak eseridir” dedi.

Haber-Gencay OLCAN

Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonunda düzenlenen tebrik töreninde korona virüs tedbirleri alındı. Törene Mersin Valisi Ali İhsan Su başta olmak üzere Mersin milletvekilleri Hacı Özkan, Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, il protokolü, gaziler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Tek tek tebrikleri kabul eden Vali Su, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Vali Su, “Şanlı tarihimizin çok önemli dönüm noktalarından biri olan cumhuriyetimizin 97’nci yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimiz, tarih sahnesinde daima büyük bir millet olarak yer alan milletimizin sonsuza kadar hür ve bağımsız olarak yaşayacağının teminatıdır. Cumhuriyetimiz, türlü yoksunluklar ve imkansızlıklar içinde vatanı için mücadele eden, bu uğurda nice şehitler vermiş milletimizin ortak eseridir. Çünkü 29 Ekim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kenetlenen milletimizin, iradesine asla zincir vurulamayacağının, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin söz sahibi olamayacağının tüm dünyaya ilanıdır. Bizler de bugün onlara layık olmak için Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak, ülkemizin küresel ölçekte yükselişini hızlandırmak ve çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizi, aldığımız noktadan daha ileri seviyelere taşıyıp geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet etmek için bu büyük milletin her bir ferdi olarak üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirme azim ve gayretindeyiz. Millet olarak bizlere büyük bir gurur yaşatan Cumhuriyet Bayramının 97’nci kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu toprakları bizlere sonsuza kadar vatan kılan aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bugün 97’nci yaşını kutladığımız cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde Mersinli hemşehrilerimin ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı. Tören, Vali Su’nun konuşmasının ardından sona erdi.


Etiket: Mersin, mersinhaber, mersingündem, akdeniz, mezitli, toroslar, tarsus, erdemli, anamur, silifke


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA