“HAYDİ MERSİN! KARADUVAR BALIK FESTİVALİ’NE”
“HAYDİ MERSİN! KARADUVAR BALIK FESTİVALİ’NE”

Mersin, kent ve ülke çapında ses getirecek önemli bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın geleneksel hale getirmeyi amaçladığı ve kentte ilki düzenlenecek olan “Karaduvar Balık Festivali”, 21-22 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Festival hakkında açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkan M. Mustafa Gültak, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak tüm Mersin halkını, “Karaduvar Balık Festivali”ne davet etti.  TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla Karaduvar sahilinde organize edilecek festivalin, Mersin Uluslararası Narenciye Festivali ile birlikte kentin kimliğini yansıtan önemli bir etkinlik olması hedefleniyor. Diğer yandan Karaduvar Balık Festivali, balıkçılığın merkezi olan Karaduvar’ın canlanmasının yanı sıra, kentin tanıtımına da önemli bir katkı sağlayacak.

FESTİVALDE NELER OLACAK?

Karaduvar Mahallesi sahilinde, 21 Aralık Cumartesi günü saat 13:00’te başlayıp saat 17:00’ye kadar sürecek festival, sardalye-ekmek ikramıyla başlayacak.  Festival kapsamında, gün içinde olta balıkçılığı yarışması, çeşitli çocuk aktiviteleri, söyleşiler, ödüllü yarışmalar ve birbirinden renkli gösteriler düzenlenecek.  Beslenme Uzmanı Dilara Koçak’ın da vatandaşlarla söyleşi yapacağı festivalin ilk günü, Sinan Akçıl konseri ile sona erecek.

DOLU DOLU BİR PROGRAM

Festivalin ikinci günü olan 22 Aralık Pazar gününde de her yaş ve kesimden vatandaşı yine dolu dolu bir etkinlik programı bekliyor.  Karaduvar Balık Festivali, Devlet Opera ve Bale sanatçısı Gülden Vurandemir konseri ile sona erecek. (Haber Merkezi)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz