Kimi kandırıyoruz? Kendimizi mi?
 • GencayOlcan
  • Gencay Olcan
  • gencayolcan@gmail.com
  • 6 Şubat 2020 - 10:21:50

Türkiye’nin uzun bir süredir yaşadığı ekonomik krizin etkileri sürerken, insanların alım gücünün azalması, hayat şartlarının giderek daha pahalılaşması insanlar üzerinde büyük bir çöküntü yarattı. Emeklinin aldığı maaş ne kirasına ne de karnını doyurmaya yetiyor. Hayatını idame ettirmeye çalışan asgari ücretli bir işçinin aldığı maaş ise ne elektriğe ne suya ne de kiraya yetiyor. Durum böyleyken bu insan kendine mi eşine mi çocuklarına mı baksın? Bugün market alışverişi yapan bir işçi veya emekli geçen yıllara göre cebinden daha fazla ödeme yaparak bu alışverişi gerçekleştirebiliyor ya da daha az alışveriş yaparak kendinden kısıyor.

Geçim derdinin yarattığı diğer konuların başında ise karamsarlık, stres gibi psikolojik sorunlar geliyor. Bu sorunlar insanlar üzerinde çeşitli hastalıklara yol açabiliyor. Gelin görün ki bu sorunlarla baş edemiyoruz. Yani durumumuz bu kadar kritikken, Türkiye’de ve Mersin’de kurban bayramı vesilesiyle sahiller dolup taştı. Özellikle Mersinlilerin bu bayram tatilinde Mersin sahillerine gösterdiği ilgi herkesi şaşırttı. Yahu demezler mi arkadaş ülkedeki ekonomik koşullar, alım gücü bu durumdayken, bu insanlar tatil yapacak parayı nereden buluyor? Gerçekten hayret ediyoruz. Gelin görün ki bizim insanımız iyidir, hoştur ama keyfine de düşkündür. Gerekirse borç alır, aç kalsa da kendi tatil parasını ne yapar eder bulur ve keyfini çıkararak tatilini yapar.

Tatile de gitmişken, sosyal medyadan tatilde olduğunu gösterir bir fotoğraf, video atmadan dönmek olmazdı tabii ki.  Başını almış gidiyor bir sosyal medya çılgınlığı. Bir tane fotoğraf atsa tamam diyeceğim. Gün içinde 15-20 fotoğraf paylaşanı gördüm. Tamam, biliyoruz herkesin tatile ihtiyacı var ama bu abartıya ne gerek var? Amaç ne peki? Kendini başka insanlara mutlu, huzurlu, tatilde olduğunu mu kanıtlamak mı? Yoksa özenti olmak mı? Attığımız tatil fotoğraflarıyla ne siz mutlu olursunuz ne de biz sizin mutluluğunuzu paylaşırız. Kendinize gelin ve mutluluğu kendinizde arayın, sosyal medyada değil!

 

 

 

 • Etiketler
 • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz