KIRMIZI ŞEYTANLAR ÖZYİĞİT’E ATEŞ PÜSKÜRDÜ!
KIRMIZI ŞEYTANLAR ÖZYİĞİT’E ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

İçel İdman Yurdunun evinde ağırladığı İdman Yurdu 1925 maçının ardından Kırmızı Şeytanlar, yazılı açıklama yaparak Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e ateş püskürdü. Taraftarlar, Özyiğit’i bir daha maçlarında görmek istemediklerini açıklarken, Özyiğit ise, “Ama böyle çirkinlikler olduğu müddetçe soğuruz. Soğuduğumuz takdirde de o kapıyı kapatırız” dedi.

“HANİ ÖNCELİĞİNİZ İÇEL İDMAN YURDU İDİ?”
Taraftarın yaptığı yazılı açıklama şöyle: “İhanet kenti Mersin… Yıllardır Mersin ne çektiyse birbirinin kuyusunu kazan insanlardan çekti. Oynanan karşılaşmada İçel İdman Yurdu’na yapılanları bu taraftar unutmayacak. Bu kadar canla başla mücadele eden İdman Yurdu 1925 takımı şampiyon mu olacak? Hani önceliğiniz İçel İdman Yurdu idi? Bu nasıl öncelik? Bugün maçta ortaya konulan ‘hain’ davranışları unutmayacağız. Son olarak ‘İdman Yurdu 1925 takımına şampiyonluk yolunda başarılar dilerim’ pankartı astıran Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’i maçlarımızda görmek istemiyoruz.”

ÖZYİĞİT, OLAYLARLA İLGİSİ OLMADIĞINI SAVUNDU
Taraftarın açıklamasına yanıt veren Özyiğit, “Spor çekişmeli bir alan. Hafta sonu, İçel İdman Yurdu ile İdman Yurdu 1925 arasında oynanan müsabakanın ardından bazı çirkin olaylar yaşanmış. Esasen bizim dahilimiz olmayan bir olay. Daha önce İçel İdman Yurdu’na başarı dileklerimizi sunduğumuz bir pankartımız vardı. İki takımımızı birbirinden ayırmamak amacıyla bu pankartın yanına İdman Yurdu 1925’e de başarılar dileyen bir pankart yapılmasını istemiştik. Fakat İçel İdman Yurdu pankartında yanlış bir terim kullanılmıştı bundan dolayı asılı olan pankartın indirilmesini istedik. Biz sporu seviyor ve destekliyoruz.  Ama böyle çirkinlikler olduğu müddetçe soğuruz. Soğuduğumuz takdirde de o kapıyı kapatırız. Demek ki kapıları kapatanlar boşuna kapatmıyormuş hak vermek lazım” dedi. (Haber Merkezi)

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz