Kolundaki ağrıyla gitti, yürüyemez hale geldi!
Kolundaki ağrıyla gitti, yürüyemez hale geldi!

Mersin’de yaşayan Mehmet Diyadin (42), kolunda bir ağrı olduğu gerekçesiyle Mersin Şehir ve Araştırma Hastanesine gittiğini ve doktora muayene olduktan sonra hemşire tarafından vurulan iğne yüzünden yürüyemez hale geldiği iddia etti.

Haber-Sevcan AKGÜL

Hamallık yaparak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Mehmet Diyadin (42), kolunda bir ağrı olduğu gerekçesiyle Mersin Şehir ve Araştırma Hastanesine gittiğini ve doktora muayene olduğunu söyledi. Yapılan muayeneden sonra hemşire tarafından kendisine yapıldığını ve bir süre sonra vücudunda uyuşma hissettiğini söyleyen Diyadin, durumu doktora danıştığını kaydetti. Doktordan ‘1-2 saate geçer, bir şey olmaz’ cevabını aldığını iddia eden Diyadin, tekrar evine gitmek için arabasına yöneldiğini ve sol ayağında aşırı ağrı ve uyuşma hissettiği için arabasını kullanamadığını ifade etti. Yaşadığı durumla ilgili herhangi sağlıklı bir bilgi ve tedavi alamadığını söyleyen Diyadin, arkadaşlarının yardımıyla evine gittiğini ve bir süre durumun geçmesini beklediğini kaydetti. Bekleyişten sonra yürüyemez hale geldiğini ve 30 gündür bu problemi yaşadığını iddia eden Diyadin, yetkililerden yardım beklediğini belirtti.

“BİR AN ÖNCE SAĞLIĞIMA KAVUŞMAK İSTİYORUM”

Bazen acıdan kafasını duvarlara vurduğunu söyleyen Diyadin, “Psikolojim bozuldu. Sağlık Bakanlığımıza rica bunuyorum. Bana yardımcı olun. Hiçbir şeyin peşinde değilim, sadece bana yardım edilmesini istiyorum ve sağlığıma kavuşmak istiyorum. Bir ay boyunca doktora gidiyorum, iğnenin sinir damarına vurulduğunu, bunun içinde uzun zaman beklemem gerektiğini söylüyorlar. Bazı doktordalar, iyileşmeme olasılığı da var diyor. Bu durumun suçlusu ben miyim? Benim 4 çocuğum var. Sigortalı bir işim yok. Hamallık yaparak yaşamımı idame ettiriyorum. Çalışmazsam aile olarak perişan durumda oluruz. Maddi ve manevi çok zor durumdayım. Borçlarım üst üste bindi. Gün geçtikçe ağrılarım da arttı. 3-4 bin lira ben bu bacağım için harcadım. Gittikçe de harcamam gerekecek ama hiçbir gelirim yok. Şuan sadece fizik tedavi görüyorum, onun dışında da başka bir şey yok. Hangi doktora gitsem, beklemem gerektiğini söylüyor. Sağlık bakanlığımızdan, Cumhurbaşkanımızdan rica ediyorum bana yardımcı olun. Hastanemize söylenecek hiçbir şey yok. Allah razı olsun yapana da yaptırana da. Hastane gerçekten dört dörtlük ama o gün orada olan doktor ve iğneyi yapan hemşire beni bu duruma getirdi. Gereken ne ise yapılmasını istiyorum. Bir an önce sağlığıma kavuşmak istiyorum” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz