Mersin GİAD Futbol Turnuvası tamamlandı
Mersin GİAD Futbol Turnuvası tamamlandı

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) tarafından düzenlenen üyeler arası futbol turnuvası final heyecanı ile sona erdi.

Mersin GİAD tarafından “Çocuklar Geleceğimizdir” sloganı ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında birincisi düzenlenen, üyeler arası futbol turnuvasının şampiyonu “Haddini Bibao” takımı oldu. 8 takımın yer aldığı turnuvada iş dünyasının önemli temsilcileri mücadele etti. Final maçının ardından başarı gösteren ilk üç takım oyuncularına kupaları ve madalyaları verilirken, saha içerisinde performansları ile göz dolduran oyunculara ise “Sahanın Enleri” ödülleri verildi. Kupa törenine Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, Mersin GİAD üyeleri ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

“TÜRKİYE’DE YAŞAYAN HER ÇOCUK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”
Kupa töreninin açılış konuşmasını yapan Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenledikleri turnuvanın iki ayrı amacı olduğunu belirterek, “Bu turnuvanın iki önemli amacı vardı. Birincisi; derneğimiz içindeki dostluğun ve beraberliğin pekişmesi, takım olabilme ruhumuzu ortaya çıkartmaktı. İkinci amacımız ise; geleceğimiz olan çocuklarımızın kendilerinin farkına varmaları, gelecek planlamalarını yaparken topluma faydalı birey olma hedefini belirlemelerini istememizdir.  Gelecek sadece bizim çocuklarımızdan ibaret değildir. Türkiye’de yaşayan her çocuk bizim geleceğimizdir. Bizler, sosyo-ekonomik farklılıkların çocuklar arasında yarattığı mesafeyi paylaşımlarla kapatabilmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızın bu bilince ulaşabilmesi için sosyal sorumluluk projelerinin yapılmasını bugün kurulan Mersin GİAD Çocuk Akademisi’ne bırakıyoruz. Turnuvamızın düzenlenmesinde emeği geçenler başta olmak üzere, tüm Mersin GİAD ailesine birlik ve beraberlik ruhunu her fırsatta ortaya koydukları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından şampiyon olan takım Haddini Bibao ve ikinci olan takım Big Boss’a kupaları takdim edildi. Turnuvaya Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın karşılıklı penaltı atışları damga vurdu. (Haber Merkezi)

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz