MERSİN, RED BULL NEYMAR JR’S FİVE 2020 FUTBOL TURNUVASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
MERSİN, RED BULL NEYMAR JR’S FİVE 2020 FUTBOL TURNUVASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Mersin, 7-8 Mart’ta Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası’na 2. kez ev sahipliği yapacak. Etkinlik, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen ve dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası olarak adlandırılan Red Bull Neymar Jr’s Five 2020 Futbol Turnuvası, Türkiye genelinde Mersin’in de aralarında yer aldığı 15 farklı şehirde düzenleniyor. 40’dan fazla ülkede yapılan turnuvanın Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Temmuz ayında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Finalleri’ne katılacak.

DÜNYANIN EN BÜYÜK AMATÖR FUTBOL TURNUVASI MERSİN’DE
Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen sokak futbolu turnuvası, dünyanın en büyük amatör futbol turnuvası olarak adlandırılıyor. Özel formatıyla gol atan takımın rakip takımdan oyuncu çıkarması ile gerçekleşen maçlarda, 5 kişiden oluşan takımlar mücadele ediyor. Turnuvada, 16-25 yaş arası futbolculardan oluşan takımlar yarışıyor. Turnuva, Türkiye genelinde Mersin’in de aralarında yer aldığı 15 farklı şehirde düzenleniyor.

TÜRKİYE FİNALİ’NDE ŞAMPİYON OLAN TAKIM, BREZİLYA’YA GİDECEK
40’dan fazla ülkede yapılan turnuvanın Türkiye Finali’nde şampiyon olan takım, Temmuz ayında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Finali’ne gidecek. Türkiye şampiyonu, Türkiye’yi temsil edecek ve Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynayacak. Turnuvanın Türkiye Finali, 29 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek. (Haber Merkezi)

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz