MERSİN’DE OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?
MERSİN’DE OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından şiddetli yağmur ve fırtına nedeni ile kırmızı kodla uyarılan Mersin’de okullar tatil edilecek mi? Sorusu gündeme geldi.

Haber-Gencay OLCAN

Fotoğraf: İHA

“KIRMIZI” KODLA UYARI YAPILMIŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre; Mersin’de Pazartesi’den başlayıp Çarşamba gününe kadar sürecek kuvvetli sağanak yağış nedeni ile “kırmızı” kodla uyarı yapılmıştı. Konuyla ilgili Mersin Valiliği, kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle; ani sel, su baskını, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar (Hava, Deniz, Kara ulaşımı) gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunmuştu fakat okulların tatil edilip edilmemesi konusunda Valilikten henüz bir açıklama gelmedi.

“VALİLİK NEDEN TATİL VERMİYOR?”

Sosyal medya hesaplarından, şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilmesini talep eden veliler, endişelerini dile getirdi. “Tatil istiyoruz, şiddetli fırtına ve yağmur var, çocuklarımız servisle ve yürüyerek okula gidiyor. Çocuklarımızın hastalanması veya doğabilecek bir su baskınında okul bahçesinde veya okul içerisinde zarar görebilir. Valilik neden tatil vermiyor?” diye serzenişlerde bulunan velilerin yanında; “Tatil verilmesin, Mersin alıştı. En küçük bir yağmurda tatil ilan edilmesi çocukları okuldan soğutur” gibi karşı görüş bildiren paylaşımlar da dikkat çekti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz