ORMAN KATİLİNİN SERBEST BIRAKILMASINA TEPKİ!
ORMAN KATİLİNİN SERBEST BIRAKILMASINA TEPKİ!

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Eski Mezitli Mahallesinde bir gecede 1551 ağacı kesen Mehmet Şenol’un ilk duruşmada serbest bırakılmasına tepki gösterdi. İşlenen suçun organize olduğunu ileri süren Gökçel, ormanlara zarar verenlerin cezalarının artırılması için verdiği kanun teklifinin 45 gündür komisyon gündemine bile alınmamasını eleştirdi.

“1551 AĞACI TEK SEFERDE KESMEK MÜMKÜN DEĞİL!”
CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, Mersin’in Eski Mezitli Mahallesinde yapılması planlanan 150 yataklı devlet hastanesi ve 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezinin yanında bulunan ormanlık arazide 21 Aralık 2019’da yaşanan orman terörünün faillerinden Mehmet Şenol’un serbest bırakılmasını eleştirdi.  Orman Bölge Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada Mehmet Şenol’un 1551 ağacı tek başına kestiğinin belirlenmesini ciddiyetsiz bulan Gökçel, “Ucu kime dokunursa dokunsun. Mersin’in bir dal yeşiline el süren, hepimize zarar vermiştir. Biri çıkacak hem sarhoştum diyecek, hem de 1551 ağacı tek seferde kesecek. Mümkün değil!” dedi.

KANUN TEKLİFİNİN GÜNDEME ALINMAMASINI ELEŞTİRDİ
“Her ağaca rastgele zarar verse bu kadar kısa sürede oradan çıkamaz” diyen Gökçel, şu ifadeleri kullandı: “Hiç yorulmasa, hiç durmasa bile bu suçu tek başına bir gecede işleyemez. Akla, mantığa uygun değil. Soruşturmanın genişletilmesi gerekiyor. Mersin ormanlarına kıyan, canımıza kastetmiştir. Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bir Mersinli olarak bu yaşanan orman terörünün arkasındaki isimlerin açığa çıkarılmasını, adalete teslim edilmelerini istiyorum” diye konuştu. Gökçel, yaşanan elim olayın ardından ormanlara zarar verenlerin para cezasıyla salıverilmesini önlemek, bu suçun caydırıcılığını artırmak amacıyla Orman Kanununda değişiklik yapılması için verdiği Kanun Teklifinin hala komisyon gündemine bile alınmamış olmasını eleştirdi.  (Haber Merkezi)

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz