Özyiğit, eleştirilere yanıt verdi!
Özyiğit, eleştirilere yanıt verdi!

İçel İdman Yurdu ve İdman Yurdu 1925 arasında oynanan maçı sonrası kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Mersinimizi temsil eden tüm takımlara destek olmak hepimizin görev ve sorumluluğudur. Biz de bu sorumlulukla takım ayırt etmeksizin her iki kulübümüzü sonuna kadar destek destekliyoruz. Onların başarısı bizim başarımızdır. Kimse bizi camiamızla ters düşüremez” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, bazı çevreler tarafından yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını ancak sporseverlerin buna müsaade etmediğini söyledi. Özyiğit, “Spora ve özellikle futbola bakış açımız ve sezon itibariyle takımlarımıza desteğimiz herkes tarafından iyi bilinir. Takımlarımızın heyecanına, mutluluğuna ve üzüntüsüne daima ortak olduk. Kentimizi temsil eden takım ve sporcularımızı bu anlamda asla yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız. Bizim takımlarımıza verdiğimiz destek ve taraftarlarımızla kurduğumuz iyi ilişkiler belli ki bazılarını rahatsız etmiş ve bu tür yanlış algılar oluşturmaya çalışmışlardır. Bu şekilde kazanç sağlamaya çalışanlar amaçlarına asla ulaşamayacak. Onlar bu küçük hesapların peşinden koşarken biz takımlarımız ve taraftarımızla birlikte sonuna kadar mücadele edeceğiz ve başarıya ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Mersin takımlarımızın burada onurlarıyla sportmenlikten uzaklaşmadan mücadele ettiğini gördük. Herkes mücadelesini yaptı ama yine de bir Mersin takımının şampiyon olması için diğer Mersin takımlarının taraftarlarının çok önemli destek ve katkısı olacaktır. Sezonun kalan 12 haftasında bunu yaşayarak göreceğiz” dedi.

“FIRSATÇILARA EN GÜZEL CEVABI MERSİN KAMUOYU VERECEKTİR”

İçel İdman Yurdu ve İdman Yurdu 1925 maçı öncesi her iki takım için tek pankartta başarı dileklerini iletmek istediklerini ancak sehven bir hata yapıldığı ifade eden Özyiğit, süreci şu şekilde anlattı; “Pazar günü Mersin temsilcilerimiz İçel İdman Yurdu ve İdman Yurdu 1925 arasından oynanan Bal Ligi maçından bir gün önce stada asılan pankart görüntüsü elimize ulaştığı anda üzerindeki yazının yanlış anlaşılmalara sebebiyet vereceği düşüncesiyle pankartı derhal kaldırdık. Her iki takıma da başarı dileklerimizin bulunacağı bir pankart hazırlanarak stada asılması için gerekli talimatı verdik ancak statta İçel İdman Yurdu için mevcutta başarı dileğimizi içeren bir pankart asılı olduğundan, İdman Yurdu 1925 için de ayrı bir pankart yapılmış. Durumun bildirilmesiyle her iki pankartın da derhal kaldırılmasını ve tek bir pankartla takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar dilenmesi şeklinde çalışma yapılmasının daha doğru olacağını düşündük. Ancak art niyetsiz sehven bir hata yapılmış. Elbette bu ve benzeri hatalarda bazı fırsatçılar umut ararlar, ama biz doğru durmaya devam edeceğiz. Bu tür girişimlerde bulananlara en güzel cevabı Mersin kamuoyu verecektir. Bizi kimse takımlarımız ve taraftarlarımızla ters düşüremez. Aklının arkasından planlar yapanlardan olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Tüm takımlarımızı, Mersinimizi temsil eden tüm sporcularımızı ve her durumda coşkusundan bir şey kaybetmeyen, umudunu kesmeyen gerçek Mersin sevdalısı taraftarlarımızı yürekten selamlıyorum.”

TRİBÜN LİDERLERİNDEN BAŞKAN ÖZYİĞİT’E ZİYARET

Kırmızı Şeytanlar taraftar grubunun liderleri Aydın Demirci, Mustafa Demirtaş (Albay) Murat Tanış ve Orhan Demirtaş yaşanan olayın ardından Özyiğit’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan tribün liderleri Özyiğit’in geçmişte her zaman kendilerine destek verdiğini ve gelecekte de destek vereceğine inandıklarını vurguladılar. Tribün liderleri ayrıca yaşanılan münferit olayın yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilmemesi gerektiğini ifade ettiler. (Haber Merkezi)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz