TADIN VE GÖRÜN
 • MustafaMızrak
  • Mustafa Mızrak
  • mustafamizrak33@hotmail.com
  • 27 Şubat 2020 - 18:06:57

Bazı insanlar nedenini bilmeden yönetici rolünü üstlenirler. Tıpkı gezegenlerin etrafında dönen uydular gibi onların çevresinde kaygılanarak dönüp durmaktan başka bir şey yapamazlar.Oysa kaygılanmak hiçbir şeyi asla çözmez.

Hayattan korkmayın. Neşe ve hevesle yaşayın. Sabah gözlerinizi açtığınızda negatif duygularla uyanıyorsanız, bunun nedeni dilediğiniz hayatı yaşamıyor olmanız olabilir Mesela şükredin . Belki başkalarının sizin için yarattığı bir sahne üzerindesinizdir.

Muhteşem bir karşılaşma sonucu bir araya gelmiş kişileriz ve birlikte hayatı, rüyaları, plan ve hedeflerimiz ahenk içine sokarak ortak bir sevgi yolu oluşturmaya çalışıyoruz.

Ruhsal iyilik, sizi içinizdeki kendi içsel mutluluğunuzla bağlayan bir şeydir. İşte hayatınızdaki bu alanları sevgiyle geliştirin böylece hayattan keyif alacağınızdan emin olun. Hayattaki gerçek amacınız ondan keyif almaktır unutmayın.Hisleriniz sizin kim olduğunuzun bir parçasıdır. Onları kabul etmeli ve beslemelisiniz. Bunun anlamı mutlu olma çabası ile negatif duygularınızı saklamak değildir. Eğer onları kabul etmezseniz, içinizi daha derinden ve uzun süre karıştıracaklardır. Onları salabilmek için görmeniz gerekmektedir. Bu aynı zamanda içinizde ve dışınızda sizi iyi hissettiren şeyleri yapmak demektir.

Belki sevdiğiniz insanlarla, paylaşarak hayattan keyif alacaksınız deneyin lütfen.Sezgilerinizi dikkate alın.sezgi, siz onun üzerinde düşünmeksizin size bilgi verir. Maalesef ki modern toplumlarımızda, sezgilerimizi nasıl geliştireceğimizi öğrenmiyoruz, ve güçsüzleşen bir kas gibi onu kaybederiz.

Neden bazıları hayattan zevk alma konusunda fazlasıyla yeteneksizdir.Çünkü hayattan keyif almak tek kelimeyle bir tercih meselesidir.Zaten çevrenizde seçimini bu yönde yapmış insanlar var.Farkında olun bu insanların ve kısa süreliğine de olsa bu insanlarla vakit geçirin.

Yaşamınızda böyle insanlara yer veriyorsanız ya da bahsettiğim özelliklere sahip kişilerle daha önce tanışma fırsatı bulduysanız, şanslısınız demektir. Zira onları görüp de hayattan keyif alma hususunda ilham almamak pek mümkün değildir.Diğer taraftan, belki de dediğim durumu yaşayacak kadar şanslı değilsiniz. Sonuçta; herkesin etrafında hayatın her anından zevk almayı bilen başarılı insanlar yoktur elbette. Ama bu hayattan tat almanın yollarını asla öğrenemezsiniz, anlamına da gelmiyor. Çünkü hemen hayattan zevk almak nedir bilen kişiler çoktur çevremizde..Kaygılanmayın.Zira kaygılanmak hiç kimsenin ömrünü bir arpa boyu kadar dahi uzatmaz.

Sevgiyle kalın. Ve her şeyden önce birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü örter.

 • Etiketler
 • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz