Veyis Ateş, MEÜ İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi
Veyis Ateş, MEÜ İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi

Gazeteci ve Televizyon Program sunucusu Veyis Ateş, Mersin Üniversitesi (MEÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümleri öğrencileri ile bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

Haber-Gencay OLCAN

Bir dizi ziyaretler kapsamında Mersin’e gelen Gazeteci ve Televizyon Program Sunucusu Veyis Ateş, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesini ziyaret etti. Gazetecilik Bölümü ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümlerinin ‘Haber Toplama Yazma’ dersi kapsamında düzenlenen “Politika Haberciliği” başlıklı söyleşisine katılan Ateş, gazetecilik ve televizyon programcılığı hakkında öğrencilere tecrübelerini paylaştı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ateş, “Politika haberciliği konusunda geldiğimiz noktayı yakın siyasi tarihi okuması yaparsanız eğer geldiğimiz yer, A gazetesinin okursanız memleket çok iyi, B gazetesini okursanız memleket batıyor. Bu kafa karışıklığında işimize yarayan okuma tarzı çapraz okuma ve çapraz dinlemedir” dedi. Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler, medya sektörü hakkında merak ettiklerini Ateş’e sordu. Söyleşi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu tarafından teşekkür belgesi takdim edilmesi ile sona erdi.

VEYİS ATEŞ KİMDİR?
1973 yılında Mersin’inn Tarsus ilçesinde doğan Veyis Ateş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünden mezun oldu. Okul sırasında radyoculuk ile tanışarak medyaya adım attı. Cem Radyo’da yaklaşık bir sene çalıştı. Daha sonra bu alandaki çalışmalarına bir süre ara verdi. Ardından Tuna Huş, Gülgün Feyman ve Bengül Erdamar’dan diksiyon dersleri alan Ateş, televizyonculuğa 2005’te kurulmuş bir haber kanalı olan TV Net’te başladı. Ana haber bülteni sunuculuğu yanından yine aynı kanalda Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru, Tarih Sohbetleri programlarını sundu. Spikerlik Derneği Başkanlığı da yapan Ateş, 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV’ye transfer oldu. Burada Habertürk TV temsilciliği ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ateş, halen kanalda çalışmalarını sürdürüyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

Reklam alanıdır
ÖNE ÇIKANLAR
    Üye Girişi
    • Kullanıcı Adınız
    • Şifreniz