image Burak Karataş
Gençler yenilikçi fikir üretmek zorunda

Yazı Tarihi : 23.10.2020
 E-Mail :

 

Zaman su gibi akıp gidiyor.. Her geçen gün yaşanan teknolojik gelişmeleri takip etmekte zorlanıyoruz..

Tüm sektörlerde kavramlar değişiyor.. Bir de üzerine pandemi şartları eklenince, işin satış pazarlaması da giderek zorlaşıyor..

Gelenekselleşmiş yöntemler ile sürdürülen iş hayatı teknolojik gelişmelerin karşısında çaresiz kalıyor..

Bu fırsatı çok iyi değerlendiren ve ‘z kuşağı’ çok genç yaşlarda özellikle teknolojiye dayalı çıkışları ile kendilerinden söz ettirirken, x ve y kuşağı olarak adlandırılan 40’lı yaşlardaki insanlar bile ‘z kuşağı’nın hızına yetişemiyor..

Fakat gençlerin teknolojik üstünlük avantajının yanında en büyük dezavantajları kısa sürede hedefe ulaşma isteği.. Bir sektöre atıldıkları zaman birkaç ay içerisinde çok ciddi bir gelir beklentisi içerisinde olmaları..

Bir de bunu yaparken ‘kopyala yapıştır’ yapmaya çalışmaları..

Zaten gelenekselleşmiş yöntemler ile iş hayatına devam eden onlarca rakipleri varken, yenilikçi fikir üretmeden sadece teknolojik üstünlük ile başarıya ulaşmaya çalışmaları en büyük eksiklikleri..

Gençlerin yenilikçi fikirleri ve tasarımları iş dünyası ile buluştukça bundan ülke olarak bizler de nemalanacağız.. İş hayatında başarı yenilikçi üretimler ile gelecek..

Günümüzde gelişim gösteren markalara bakıldığında AR-Ge yatırımlarına ne kadar büyük bütçeler ayırdıkları ortada..

İş hayatına yeni giren gençlerin, sektörlerinde rekabet şansını zorlamaları için mutlaka yenilikçi fikirlerini ortaya koymaları şart oldu..


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA