Mersin OGM, Anamur’da fotoğrafçılık kursu başlattı

Tarih: 30 Aralık 2021 Perşembe 12:35

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalışan şoför ve operatörler başta olmak üzere personele Gazetecilik ve Dijital Fotoğrafçılık kursu başlatıldı.

Anamur Orman İşletme Müdürlüğü lokalinde, Anamur Halk Eğitim Müdürlüğü, ‘Hayat Boyu Eğitim Programı’ kapsamında, usta öğretici ile 200 saatlik kurs başladı. Orman yangınları başta olmak üzere yapılan ormancılık faaliyetlerinin anlaşılır şekilde fotoğraf ve videolarla kayıt altına alınması amaçlandığı kursa, zaman zaman fotoğrafçılıkta uzun yıllar deneyim sahibi üstad fotoğrafçılar da davet edilerek seminer verilmektedir. Enstantane, diyafram ve ISO üçlüsü ile fotoğraf çekim tekniklerinin anlatıldığı kursta, sadece fotoğraf makineleri ile değil telefonlarla da doğru fotoğraf çekimleri anlatılmaktadır. Kompozisyon ve kadraj oluşturmanın da anlatıldığı kursta personelin katılımı ile uygulamalar yapılmaktadır. Kurs bitiminde kurum içerisinde personelin çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açılacaktır. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA