Toros Üniversitesi’nde ‘Yaşanabilir Bir Dünya İçin Çevre, Doğa ve İklim Paneli’

Tarih: 5 Ocak 2022 Çarşamba 15:43

Toros Üniversitesi’nde Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından ‘Yaşanabilir Bir Dünya İçin Çevre, Doğa ve İklim Paneli’ düzenlendi.

45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılan Sağlık Yönetimi Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydan Kayserili ve TÜHAK Danışmanı Öğr Gör. Arzu Çoşkun’un hazırladığı panele katılımcı olarak Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Dr. Sinan Can, Ekolog Derneği Başkanı Alper Girgeç, Çevre Mühendisi Dilara Güngör, Veteriner Odası Başkanı Bektaş Şenay, Veteriner Hekim Burak Fakıoğlu, Veteriner Hekim Mustafa Ersen Bebek, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konuşmacılar çevresel sağlık, çevre yönetim sistemi, iklim değişiklikleri, küresel ısınma, hayvan ve insan sağlığı, hayvanların sahiplendirilmesi ve bakımı gibi birçok konuda dinleyicileri bilgilendirdiler. Panel kapsamında 45 Evler Kampüsü bahçesinde MİHEV- TÜHAK ile sokak hayvanları yararına stant açılırken kitap ayracı, cerrahi maske, ikinci el kitap, mama paketleri satıldı. Ayrıca hayvan sahiplenmek isteyenler için sıcak yuva bekleyen canlar da stantta yerlerini aldılar. Panel sonunda konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür belgesi verildi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA