MEÜ öğrencilerinden bitirme tezi sunumu

Tarih: 7 Ocak 2022 Cuma 15:06

Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme tezi poster sunumu etkinliği düzenledi.

Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin 'Bitirme Tezi Poster Sunumu' etkinliği, tüm bölüm öğrencileri ve Fakülte Öğretim Üyelerinin katılımıyla Metalurji Mühendisliği Proje Sunum Salonu'nda gerçekleştirildi. Bölüm öğrencilerinin bilimsel düşünme, araştırmacılık ve proje kültürü anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak, özgüvenlerinin gelişimi sağlamak, proje üretmeye ve proje geliştirmeye özendirmek, geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte; özellikle Mersin Üniversitesi'nin ve ülkenin öncelikli alanlarına yönelik araştırma projeleri sunuldu. Etkinlik ile ilgili konuşan Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurcan Çalış Açıkbaş, "Bölüm Danışman hocalarımızın yönlendirmesi ve destekleriyle hazırlanan bu bitirme projeleri, tamamen öğrencilerimizin kendi özgün düşünceleri ile şekillendirildi. Yaptığımız bu etkinlik sayesinde; başta bölüm öğrencilerimiz olmak üzere, tüm katılımcılar için multidisipliner ve disiplinler arası yeni proje fikirleri oluşumuna da katkı sağlamıştır" dedi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA