Yenişehirli çocuklar, atölye temelli eğitimlerle geleceğe hazırlanıyor

Tarih: 21 Ocak 2022 Cuma 14:15

Yenişehir Belediyesi’nin kurduğu ve ‘eğitim yuvası’ olarak nitelendirilen Yenişehir Belediyesi Akademi’de farklı yaş guruplarından çocuklar robotik kodlama ve satranç eğitimleri alırken, aileleri de merkezde bulunan Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde kitap okuyarak, kaliteli vakit geçiriyor.

Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli kapsamında ücretsiz verilen 6-8 Yaş Atölye Temelli Eğitimlerle Yenişehirli çocuklar geleceğe bilimle hazırlanıyor. Bugüne kadar 128 çocuk 15 haftalık robotik kodlama, 120 çocuk 20 hafta süren temel düzey satranç eğitimlerini tamamladı. Yenişehir Belediyesi Akademi’de bulunan Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde kitap okuyarak çocuklarını bekleyen aileler de Yenişehir Belediyesi’nin verdiği eğitimlerle çocuklarının hızlı geliştiğine dikkat çekiyor.

 

AYNUR ÖZCAN: “KURSLARIN MASRAFSIZ OLMASI BİZ AİLELERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Yenişehir Belediyesi Akademi’de iki çocuğunun robotik kodlama eğitimi aldığını söyleyen Aynur Özcan, çocuklarının çok eğlendiklerini ve çağın gerektirdiği teknolojiden en güzel şekilde yararlandıklarını dile getirdi. Eğitimlerin ücretsiz olması nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Özcan şunları söyledi: “İki çocuğum buraya geliyor. Öncelikle bu imkanları sunduğu için Yenişehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Kütüphanenin olmasından da çok etkilendim. Robotik kodlama da çocukların şu anki teknolojide hiç vazgeçilmezleri. O kadar eğleniyorlar ki. Bu hafta sonu şehir dışına çıkmam gerekiyordu gelemeyecektik, çocuklar çok istediği için geldik. Çok zevkli geçiyor hocamız da sağ olsun. Çok güzel şeyler öğreniyorlar. Zekiler de zaten zamane çocukları. Çok mutlu olduk. Biz veliler olarak sıkılmıyoruz. Buraya gelip kitap okuyoruz. Güzel bir etkinlik. Çocuklar çağımızın gerektirdiği teknolojiden en güzel şekilde yararlanıyorlar. Biz bile yetişemiyoruz çocuklara, çok mutlular. Güzel teknolojik araçlarla güzel şeyler yapıyorlar. Bu kursların aile bütçesine masrafsız olması biz aileleri çok mutlu ediyor.  Çocuk evet istiyor ama bütçe yetersiz olunca maalesef gönderemiyoruz. Birden fazla çocuk olunca da ‘ben niye gitmedim’ diye aralarında bir sıkıntı da oluyor ama tamamen ücretsiz oluşu aile bütçesini çok mutlu ediyor, yüzümüz gülebiliyor.”

 

MELİKE ZÜLAN: “EĞİTİMLERDEN BU ŞEKİLDE MEMNUN KALACAĞIMI TAHMİN ETMEMİŞTİM”

Eğitim aldığı ilk iki haftada çocuğunda büyük değişikliler gözlemlediğini dile getiren Melike Zülan, “Çocuğum burada robotik kodlama dersi alıyor. İlk defa bu kursa geldik. Daha öncesinden kaydımızı yaptırmıştık sıramız geldiği zaman bizi çağırdılar zaten. Çocuğum iki haftadır kursa geliyor. İki haftada çocuğumda çok büyük değişiklik oldu. İlk derste öğretmenimiz ileri derecede anladığını söyledi. Ve çocuğum da bunu zaten istekli bir şekilde yapıyor. Eve gittiğimiz zaman öğretmeninin verdiği ödevi hemen yapıyor. Çok memnunuz.  Eğitimlerden bu şekilde memnun kalacağımı tahmin etmemiştim, ‘belki isteksiz olur, beğenmeye bilir, ilgi alanına girmez’ diye düşünüyordum.” dedi.  Yenişehir Belediyesi Akademideki eğitimleri herkese tavsiye ettiğini belirten Zülan, “Bence kütüphanenin olması gayet güzel bir şey ben çok memnun kaldım. İlk gördüğümde de ‘bayıldım’ diyebilirim ve gördüğüm herkese de tavsiye ettim.  Kesinlikle buraya gelip kitap alıp okuyabilirler, öğrenciler gelip burada derslerini yapabilir. Çok sessiz sakin ve temiz bir ortam. Ben çok beğendim ve herkese de tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

“YENİŞEHİR BELEDİYESİ ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYOR”

Yenişehir Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini de sözlerine ekleyen Melike Zülan şu ifadeleri kullandı: “Yenişehir Belediyesi çok güzel çalışmalar yapıyor. Çok yakından takip ediyorum ve mümkün olduğu kadar bütün etkinliklerine katılmaya çalışıyorum. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Umarım bu şekilde devam eder. Ben yaptığı çalışmaları her şekilde takip ediyorum ve çok beğeniyorum. Yenilikleri üst üste katarak devam ediyor. Taleplerimizi gerçekten önemsiyor ve dikkat ediyor, bu konuda takip ediyorum çünkü ben Yenişehir Belediyesine çok fazla talepte bulunuyorum ve her başvurumda tekrardan bana dönüş sağlandı.” (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA