Yenişehir Belediyesi’nden ‘nöbetçi kütüphane’

Tarih: 9 Şubat 2022 Çarşamba 15:29

Yenişehir Belediyesi, bilgisayar ve ücretsiz internet hizmetinin de sunulduğu ve zengin kitap arşivi ile göz dolduran Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde ‘nöbetçi kütüphane’ uygulamasına başladı. İçerisinde EBA destek noktasının da bulunduğu ve görme engelli bireyler için sesli kitap imkanı sunan Ülkü Ongun Kütüphanesi, hafta içi 17.00 ile 23.00, hafta sonu ise 10.00 ile 16.00 saatleri arasında da açık olacak.

Yenişehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Ülkü Ongun Kütüphanesi’nde yeni bir uygulamaya imza attı ve ‘nöbetçi kütüphane’ uygulamasını başlattı. Uygulama sayesinde öğrenciler ve yetişkinler hafta içi mesai saatleri sonrasında ve hafta sonlarında da kütüphanenin tüm hizmetlerinden faydalanabilecek. 18 yaşın altındaki öğrenciler de velilerinden izin almak kaydıyla akşam saatlerinde kütüphaneden yararlanabilecek. Yenişehir Belediyesi Akademi binasındaki kütüphaneden halihazırda yüzlerce öğrenci faydalanıyor. Ücretsiz internet erişimi, EBA destek noktası ve sesli kitap hizmeti sunan ayrıca öğrencilerin proje ve ödev çıktılarını alabildiği, bilgisayarlarını kullanabildiği Ülkü Ongun Kütüphanesi bundan sonra hafta içi 17.00 ile 23.00, hafta sonu ise 10.00 ile 16.00 saatleri arasında da açık olacak. Böylece öğrenciler kütüphaneden daha uzun süre yararlanabilecek. Nöbetçi kütüphane uygulamasından yararlanmak isteyenler, nöbetçi kütüphane üyeliği başvurusu yapacak ve akşam saatlerinde kütüphaneyi kullanabilecek. 18 yaşından küçük öğrenciler de, velilerinin yazılı izni olması kaydıyla nöbetçi kütüphane üyeliği yapacak ve mesai saatleri dışında kütüphane hizmetlerinden yararlanabilecek. Ülkü Ongun Kütüphanesi, Edip Buran Kapalı Spor Salonu güneyinde bulunan Yenişehir Belediyesi Akademi binasında hizmet veriyor. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA