Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de yapıldı

Tarih: 21 Şubat 2022 Pazartesi 18:51

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi’nin düzenlediği ‘Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de gerçekleştirildi. Erdemli ve Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerindeki öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikte öğrenciler sınav kaygısını azaltabilmek için motivasyon teknikleri öğrenirken, gerçekleştirilen konserle moral buldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi tarafından başlatılan ‘Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de gerçekleştirildi. Erdemli ve Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerindeki öğrencilere yönelik gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler sınav kaygısını en aza indirebilmek ve motivasyon sağlayabilmek için önemli teknikler öğrendi. Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik öncesi 1 Ekmek 1 Çorba Projesi kapsamında öğrencilere çorba ikramı yapıldı. Etkinlik, Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde Rehberlik Öğretmeni olarak görev yapan Cemre Zantur’un ‘Motivasyon’ konulu sunumu ile başladı. Sunumda öğrencilerin kendilerini nasıl motive edebileceğini anlatan Zantur, sınav stresini azaltmaya yönelik teknikleri öğrencilerle paylaştı. Sunumun ardından Loca The Band grubu sahne aldı. Hareketli parçalar seslendiren grup öğrencileri coştururken, sınav streslerini atmalarını sağladı.

 

“HAVALARIN ISINMASIYLA BERABER BİZ SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ”

Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden eğitim alan tüm öğrenciler için ‘Motivasyon Etkinliği’ düzenlediklerini belirterek, “Bizler kurs merkezlerimizde sadece bilişsel alanla ilgilenmiyoruz. Öğrencilerimizin aynı zamanda duyusal alanda da gelişimini önemsiyoruz. Onun için rehberlik birimini çok önemsiyoruz. Uzman rehber öğretmenlerimiz hem bireysel hem de grup rehberliği yaparak öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmaya çalışıyor” dedi. Öğrencilerin etkinliklerden memnun olduğunu da ifade eden Karakuş, “Deşarj oluyorlar. Havaların ısınmasıyla beraber biz sosyal etkinliklerimizi artıracağız” diye konuştu.

 

“ÇEVREMDEN GELEN OLUMSUZ CÜMLELER VARDI. BURADA O KONUYA DEĞİNİLDİ”

Erdemli Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nden faydalanan Ahmet Kayabaşı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu okumak istediğini söyledi. Sürekli motive edilmeye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kayabaşı, “Daha önce de böyle bir etkinlik olmuştu. Geçen sefer geldiğimde de motivasyon konuşmasının faydası olmuştu. Ben zaten devamlı motive olmak zorunda kalan bir insanım. Öyle daha iyi hissediyorum kendimi. Burada da aynı şekilde oldu. Çevremden gelen olumsuz yorumlar, cümleler vardı bana. Burada o konuya değinildi. Yararı oldu. Konser çok güzel. Zaten sevdiğim şarkılar. Çok hoşuma gidiyor” ifadelerini kullandı.

 

“YAPILAN KONUŞMALARDAN DOLAYI BİRAZ DAHA MOTİVEYİM”

Hayalinin Sınıf Öğretmenliği olduğunu söyleyen Serkan Güldal, etkinlik hakkında “Çok güzel, stresime bir nebze de olsa su serpiyor şu an. Sınav stresi var üzerimizde, bir de mezuna kaldık. Yapılan konuşmalardan dolayı biraz daha motiveyim. Ne yapacağımı, planlı olmam gerektiğini, eksiklerimi öğrendim” dedi. Şule Demircan da sınıf öğretmeni olmak istediğini belirterek, çalışma temposunu “En başta güzel gidiyor, sıkı tutuyorsun, sonradan motivasyon gitti mi toparlayamıyorsun. Bizim öğretmenlerimiz de sağ olsun çok yardımcı oluyorlar bu konuda” sözleriyle anlattı. Motive olmaya ihtiyaç duyduğunu söyleyen Demircan, “Şu anda bu etkinlik hepimize iyi geldi. Sınava hazırlanırken kullanmamamız gereken cümleleri söylediler. ‘Yapamam’ yerine ‘yapabilirim, inanıyorum’ cümlelerini kullanmamız gerektiğini söylediler” ifadelerini kullandı. Hedefinin veterinerlik olduğunu ifade eden ve sıkı çalışma temposu arasında etkinliğin çok iyi geldiğini söyleyen Afife Yiğit, “Çok güzeldi, çok iyi geldi. Her zaman yapılması gerekiyor bence” diye konuştu. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA