MTSO Seçimlerine Siyaset Bulaştı
Tarih: 16 Ekim 2022 Pazar 15:48
MTSO komite seçimlerinde siyasetin devreye girmesi ve seçimlere Suriyeli esnafın oylarının karıştırılması hem kentte hem de adaylarda rahatsızlık yarattı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) komite seçimleriyle ilgi ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Tevfik Sırrı Gür Lisesi'nde yapılacak seçimler öncesi yeni gelişmeler yaşandı. MTSO komite seçimleri öncesinde siyasi isimlerin seçimlere müdahale etme çabası kentte rahatsızlık yarattı. Siyasilerin, özellikle Suriyeli İş Dünyası Topluluğu ile bir araya gelerek kendi adaylarına oy istemeleri tepki çekti.

 

'SİYASETÇİLERİN MTSO KOMİTELERİNE MÜDAHİL OLMASI MERSİN'E ZARAR VERİR'

MTSO Meclisi’nin liyakat sahibi isimlerden oluşmasının, kentin önümüzdeki yıllarına ciddi anlamda etki edeceği görüşünde olan iş dünyası, ‘Siyasi isimlerin bu seçimlere direkt olarak müdahalede bulunması kentimiz adına üzüntü verici. Seçimlerde tüm adaylar çıkıp projelerini, geleceğe dönük yapacakları çalışmaları, sektörün sorunları ve çözüm önerileriyle alakalı fikirlerini paylaşmalı. Siyasi görüşlerin, siyasetçilerin böylesine önemli bir odanın komitelerine müdahil olması Mersin’e zarar verir’ şeklinde fikir beyan ediyorlar.

 

'SİYASET, ETNİK KÖKEN, MEZHEP GİRERSE BU İŞİN İÇİNDEN KİMSE ÇIKAMAZ'

Seçime sayılı günler kala komite seçimlerine katılacak adaylar arasında zaten ortamın gergin olduğunu ifade eden Mersinliler, ‘İşin içerisine siyaset, etnik köken, mezhep girerse bu işin içinden kimse çıkamaz. Olan yine Mersin’in kaybolan yıllarına olur. Bu komiteler herkesten bağımsız, üyelerin kendi iradeleriyle seçilmeli. Sandığın başına gidecek olan şirket sahipleri sadece ve sadece Mersin’e kimin katkı sunabileceğini düşünüyorlarsa ona oy kullanmalı. Özellikle belli kesimlerin blok oylarının hedeflenmesi seçimlere şaibe bulaştırır’ şeklinde konuşuyorlar. (Haber Merkezi)


Etiket:

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA