Büyükşehir kadın üreticilerinin yanında
Tarih: 15 Nisan 2023 Cumartesi 12:47
Mersin Büyükşehir Belediyesi, üretici kadınların desteklemeye devam ediyor. Kadınlar, büyükşehir sayesinde Palm City AVM’de kurulan Organik Oyuncak Pazarı’nda el emeği olan, çeşit çeşit ürünleri ile yer alma fırsatı buluyor.

Haber-Sami Şahin

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri öncülüğünde kadın üreticiler, Palm City’de kurulan stantlarda bir araya geldi. Birçok farklı alanda evde üretim yapan kadınları kentin birçok noktasında açtığı stantlarla destekleyen Büyükşehir, bu kez de el işi oyuncak üretimi yapan kadınları bir araya getirdi.

Rengarenk oyuncaklar Organik Oyuncak Pazarı’nda

Büyükşehir Belediyesi, okulların 1 haftalık ara tatile girmesiyle, Palm City Alışveriş Merkezi’nde Organik Oyuncak Pazarı kurdu. 16 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak olan stantlara hem çocukların, hem de yetişkinlerin ilgisi büyük oldu. Stantlarda sık iğne tekniğinin oyuncağa uyarlanmış hali olarak tanımlanan amigurumi oyuncaklardan anahtarlıklara, amigurumi ile süslenmiş kalemlerden tokalara, ahşap oyuncaklardan keçe ürünlere kadar birçok ürün yer alıyor.

Kadın üreticiler evde organik iplerle ürettikleri amigurumi oyuncaklarla vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirirken, stantlarda satışını yaparak da ekonomik kazanç elde ediyor. Kadın üreticiler, 10.00-22.00 saatleri arasında açık olan stantlarda Mersinlileri bekliyor.

Serter: “Tüm Mersinlileri, kadın elinden üretime destek olmaya davet ediyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan Burcu Serter, Palm City Alışveriş Merkezi’nde açtıkları Organik Oyuncak Pazarı’ndan söz ederek, “Pazarımız, Palm City Alışveriş Merkezi’nde 16 Nisan Pazar günü saat 22.00’a kadar devam edecek. Organik Oyuncak Pazarımızda amigurumi oyuncaklar, tokalar ve ahşap oyuncaklarımız var. Tüm Mersinlileri, kadın elinden üretime destek olmaya davet ediyoruz. Aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında da, 20 Nisan itibariyle Galatasaray Meydanı’ndayız. Tüm Mersinlileri ayrıca, 23 Nisan’a kadar Galatasaray Meydanı’ndaki etkinliklerimize de bekliyoruz” dedi.


Etiket: mersin, mbb, kadın, üretici

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA