Kuşadası’ndaki Kütüphane ve Kitap Kafe her yaştan vatandaşa hitap ediyor
Tarih: 25 Mayıs 2023 Perşembe 11:10
Kuşadası Belediyesi’nin İkiçeşmelik Mahallesi’nde bulunan Cafer Kotan Yaşam Parkı’nda hizmete açtığı Kütüphane ve Kitap Kafe özellikle gençler ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Açıldığı günden bu yana 593 üye kaydı alan Kütüphane ve Kitap Kafe’de ayrıca ihtiyaç sahibi öğrenciler için askıda kitap ve oyuncak uygulaması da dayanışma kültürüne katkıda bulunuyor.

 
Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan tüm vatandaşlara eşit şekilde okuma olanağı, gerekli materyal ve uygun mekân sağlamak amacıyla yeni alanlar oluşturmaya devam ediyor. Bu çerçevede yaklaşık 3 ay önce Cafer Kotan Yaşam Parkı içerisinde yer alan Güler Aydın Süzgeç Sosyal Tesisi bünyesinde hizmete açılan Kütüphane ve Kitap Kafe ilk ve ortaokul öğrencileri başta olmak üzere her yaştan Kuşadalı tarafından ilgiyle karşılanıyor. Ödünç kitap alma olanağı sunmasının yanı sıra kitap okumak ve ders çalışmak için sunduğu hijyenik, sessiz ve uygun ortamı ile de dikkat çekiyor. Kütüphanede 3 bini ilk ve ortaokul öğrencileri, bini ise yetişkinler için olmak üzere toplam 4 bin kitap yer alıyor. 
  
Askıda kitap ve oyuncak ile dayanışma 
Açıldığı günden bu yana kütüphanenin imkanlarından 3 bin 661 çocuk, 756 yetişkin olmak üzere toplam 4 bin 417 kişi faydalanırken ayrıca kullanıma sunulan askıda kitap ve oyuncak bölümü de hedefine ulaşıyor. Ülke genelinde artan enflasyon rakamları ve art arda gelen zamlar nedeniyle ders kitaplarına ulaşmakta zorluk çeken ihtiyaç sahibi öğrencilerin faydalanması için oluşturulan bölümde, yardımseverlerin bağışları ile toplanan kitap ve oyuncaklar paylaşılıyor.  
 
Kütüphanede bulunan 8 adet internet erişimli bilgisayar üzerinden ödev ve araştırmalarını rahatlıkla yapan kullanıcılar için günlük 5 sayfa fotokopi ve çıktı alma olanağı da sunuluyor. Her yaştan Kuşadalı’ya hizmet veren Kütüphane ve Kitap Kafe, hafta içi saat 08.30 ile 17.30 saatleri ziyaret edilebiliyor. 
IHA                                 


Etiket: kuşadası, kütüphane, kafe, caferkotan

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA