Malatyalı depremzede boksörden üçüncülük
Tarih: 9 Eylül 2023 Cumartesi 14:14

İHA


Malatyalı depremzede boksör Nurgül Güzel, Kocaeli’de katıldığı U22 Erkekler ve Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası 60 kilogramda üçüncü oldu.


  Kocaeli’de gerçekleştirilen U22 Erkekler ve Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası'na katılan Malatyalı depremzede boksör Nurgül Güzel, kategorisinde üçüncülük elde etti. İlk defa katıldığı Türkiye Boks Şampiyonası'nda üçüncü olduğu için mutlu olduğunu belirten Güzel, “Aslında hiçbir zaman böyle bir hedefim yoktu. Depremden çok etkilendim. Psikolojik olarak herkes gibi çok etkilendim. Spor ile bu psikolojiyi atlatmak istedim” dedi. 
 
  "Hem psikolojik olarak düzeldim hem de sporda iyi bir başarı elde ettim" 
  Antrenörü Ramazan Yavuz’un bu süreçte psikolojik olarak da kendisine destek ve moral verdiğini belirten Güzel, "Yaklaşık 2 ay spor yaptıktan sonra şampiyonaya katılmak istedim ama ailem ilk etapta izin vermedi. Hocam hem beni hem de ailemi şampiyonaya katılmam adına ikna etti. Maçlara bir hafta kala ekip olarak il dışında kampa girdik. Kısa sürede hem psikolojik olarak düzeldim hem de sporda iyi bir başarı elde ettim” diye konuştu. 
 
  İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik Fakültesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 2. Sınıf Öğrencisi olan Güzel, “Bundan sonra hem eğitim ve hem sporu birlikte ilerletmek istiyorum. Tekrardan destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


Etiket: malatya depremzede, u22 erkekler ve kadınlar türkiye boks şampiyonası, kocaeli boks, nurgül güzel boks

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA