Onlarca sporcuyu geleceğe hazırlanıyor
Tarih: 27 Eylül 2023 Çarşamba 12:00

İHA


Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, ata sporu yağlı güreşte de onlarca sporcuyu geleceğe hazırlıyor.

  Bünyesinde Ali Gürbüz, Ali Altun, Ali İhsan Batmaz gibi başpehlivanları bulunduran Döşemealtı Güreş Takımı'nda, Başaltı boyunda Onur Susuz, Büyük Orta'da Hasan Kuru, antrenör Sermest Bulut nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor. Adeta bir yağlı güreşçi fabrikası gibi olan Döşemealtı Belediye takımında 60’ı lisanslı 200 sporcu, alt boylarda mücadele ederek, geleceğin başpehlivanı olmak için ter döküyor. 
 


  Döşemealtı halkını gururlandırıyorlar 
 Yağlı Güreş Altyapı antrenörü Mustafa Kara ile birlikte haftanın 6 günü antrenman yapan alt boy pehlivanları, katıldıkları müsabakalarda da aldıkları başarılarla Döşemealtı halkını gururlandırıyor. Elde ettikleri başarılarla kürsülere ambargo koyan minik boyundan başaltı boyuna kadar onlarca pehlivani bu yıl içerisinde yapılan birçok güreşte onlarca madalya toplamayı başardı. Antrenör Kara, “Kulüp ve Belediye Başkanımız Turgay Genç, ata sporumuz Yağlı Güreş'in gelecek nesillere aktarılması için bizlere sonsuz destek veriyor. Biz de hem kendisini hem de değerli seyircimizi mahcup etmemek için aralıksız olarak mücadelemizi sürdürüyoruz” diye konuştu. 
 
  Geleceğin başpehlivanı olmak için birbirleriyle yarışıyorlar 
 Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Gençlerimizin spor yapmaları, sağlıklı ve bilgili bireyler olarak yetişmesi bizim en büyük gayemiz. Kadın voleybol takımımız, Türkiye Şampiyonalarında dereceler alıyor, erkek futbol takımımız ise bu yıl BAL'da mücadele edecek. Ata sporumuz Yağlı Güreş'te ise sporcularımız ilçemize madalya ve kupalar getirmek için ter döküyor. Her boyda mücadele eden minik pehlivanlarımız geleceğin başpehlivanı olmak için birbirleriyle yarışıyor. Başpehlivanlarımızın başarısını ise anlatmaya gerek yok. Başta Mega Starımız Ali Gürbüz olmak üzere Ali Altun ve Ali İhsan Batmaz minik pehlivanlara umut oluyor” dedi.        


Etiket: kırkgöz döşemealtı belediyesi, ali gürbüz, ali altun, ali ihsan batmaz, döşemealtı güreş takımı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA