“Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşının yanında”
Tarih: 8 Ekim 2023 Pazar 14:18

Haber Merkezi


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, “Elde Var Yetenek, Evde Var Ekmek” sloganıyla yürütülen, “Evimiz Atölye Projesi” kapsamında Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen buluşmada kadınlar ve çocuklarıyla bir araya geldi. Proje kapsamında; Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi ile Mersinden Kadın Kooperatifi’nin iş birliğinde 25 mahalleden toplam 1646 kadın, oyuncak yapım atölyesine katılarak aldıkları eğitimle üretim yaptı.

Tarsus Gençlik Kampı'nda düzenlenen programa; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, parti yöneticileri, Meclis üyeleri, muhtarlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları ile 2 binden fazla kadın ve çocuk katılım sağladı.

 

Başkan Seçer ve Meral Seçer alanda coşku ve sevgi ile karşılandı

Programda; Başkan Seçer ve Meral Seçer alanda coşku ve sevgi ile karşılanırken, kadınlar ve çocuklarla da bol bol sohbet edip, fotoğraf çektirdiler. Kadınlar ve çocuklar program sayesinde gün boyunca doyasıya eğlenme fırsatı buldu. Başkan Seçer, kadınlardan gelen talepleri de dinlerken, gerekli notları aldırdı.

 

Başkan Seçer: “2 binden fazla insan bir aradayız”

Etkinliğin yapıldığı Tarsus Gençlik Kampı’nın, Tarsus’un en güzel noktalarından birisi olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, birlik ve beraberlik içerisinde olunan organizasyonların devam edeceğini söyledi.  Mersinden Kadın Kooperatifi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın iş birliğinde yürütülen ‘Evimiz Atölye Projesi’ kapsamında düzenlenen etkinliğe 25 mahalleden kadınların katıldığını söyleyen Seçer, “Kadınlar ve çocuklarla birlikte 2 binden fazla insan bir aradayız. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Ülkemiz de böyle. 7 bölgemiz Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e kardeşçe yaşayacağız. Bizi birlik beraberlik kurtarır, kavga etmek değil, huzur içerisinde olmak.  Gayemiz o” diye konuştu.

 

“Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşının yanında”

Ailelerin çocuklarını Büyükşehir’in kurs merkezlerine göndermelerini isteyen Başkan Seçer, tüm ilçelerde hizmet veren kurs merkezlerinde görev alan birbirinden değerli ve yetenekli öğretmenlerin çocukların daha iyi üniversitelere ve daha iyi okullara gitmesi için onlara destek sunup yardımcı olduklarını kaydetti. Seçer, “Fırsat eşitliği önemli. Herkes eşit olacak. Devletin görevi bu. Devlet anadır, babadır. Eğer bir aile ekonomik durumu iyi değilse, çocuklarını eğitim merkezine parası olmadığı için gönderemiyorsa onun yanında belediye olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi de vatandaşının yanında. 7 bin öğrencimiz var. Bunun 4 bin 500’ü üniversiteye hazırlık kurslarına 2 bin 500’ü de LGS hazırlık kurslarına geliyor. Çocuklarınızı Belediye’nin dershanelerine gönderin, ücret ödemenize gerek yok. O ücreti sizin yerinize, sizin paranızdan belediye zaten ödüyor” diye konuştu.

 

Meral Seçer: “Bizi bir araya getiren ‘Evimiz Atölye Projesi’ benim için çok değerli”

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de, ‘Evimiz Atölye Projesi’ kapsamında kadınlar ve çocuklarla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Bizi bir araya getiren ‘Evimiz Atölye Projesi’ benim için çok değerli. Bundan dolayı başta başkanımız olmak üzere bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkesin bir katkısı oldu. Çok güzel eğlenin, çok güzel zaman geçirin. Daha nice güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle” dedi. 


Etiket: mersin büyükşehir, kadın kopperatif, tarsus kampı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA