Tarihi Osmanlı kasabasına 3 kilometrelik panayır kuruldu
Tarih: 13 Ekim 2023 Cuma 15:47

İHA


Bolu’nun Göynük ilçesinde geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı kuruldu. Tarihi Osmanlı kasabası Göynük’te 3 kilometrelik alana kurulan panayır; İstanbul, Ankara ve Sakarya’dan gelen vatandaşlar tarafından da ilgi gördü.

Göynük Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hayvan ve Emtia Panayırı, renkli görüntülere sahne oldu.

14 Ekim'e kadar devam edecek olan panayır; İstanbul, Ankara ve Sakarya'dan kente gelen vatandaşlar tarafından da ilgi gördü. Panayırda; tuhafiye, mutfak eşyası, ahşap kaşık, yöresel ürünler, eski soba, kıyafet gibi ürünler satışa sunuldu. Yaklaşık 3 kilometrelik alana kurulan panayır, gece saatlerine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Panayır alanına getirilen atlı karınca, gondol, dönme dolap da çocuklar tarafından ilgi gördü. 

"Akşamları çok yoğun oluyor" 

Panayırda ahşap kaşık satışı yapan Recep Yangın, "Pazarlarda, panayırlarda kaşık benden sorulur. Bugün Göynük’teyiz, vatandaşlara indirimli satış yapıyoruz. Akşamları çok yoğun oluyor, gece 00.00'a kadar devam ediyor" dedi.    


Etiket: belediye, panayır, osmanlı kasabası, bolu

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA