Vali Pehlivan ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş doğa yürüşünde buluştu
Tarih: 20 Kasım 2023 Pazartesi 10:32

Haber Merkezi


Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gelenekselleşen Öğretmenler Günü Doğa Yürüyüşü etkinliği, bu yıl Silifke-Uzuncaburç’ta yapıldı.

Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinden biri olarak tarihseverler için çekici bir ziyaret noktası olan Uzuncaburç, Roma İmparatorluğu dönemine ait antik bir yapı. Kalın taş duvarları ve stratejik konumuyla döneminde bir savunma yapısı olarak kullanılan Uzuncaburç, bugün bölgenin zengin tarih ve kültür mirasının bir parçasını oluşturuyor. Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 19 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleştirilen doğa yürüyüşü etkinliğine,13 ilçeden 150 öğretmenle birlikte Mersin Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan ve eşi ile İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden kalkan otobüslerle keyifli bir yolculuk sonrasında Uzuncaburç'a ulaşan öğretmenler, üç kilometrelik yürüyüşün ardından Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kıl çadırlardaki sıcak çay-sıkma ikramıyla karşılandı. Yürüyüşün ardından uçurtma, halat çekme ve takım oyunları aktivitelerine katılan katılımcılarımız, günü renkli görüntülerle tamamladı.

 


Etiket: mersin il milli eğitim müdürlüğü, fazilet durmuş, ali hamza pehlivan, doğa yürüyüşü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA