Tacizci doktorun cezası belli oldu
Tarih: 20 Kasım 2023 Pazartesi 15:02

Haber Merkezi


Mersin Şehir Hastanesi’nde bu yıl 18 Ağustos günü doktor T.H’nin hasta H.T’ye uyguladığı taciz davasının cezası belli oldu. Tacizci doktor T.H’ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Mersin Şehir Hastanesi’ne kıl dönmesi şikayetiyle giden hasta H.T’nin (23) doktor T.H (46) tarafından cinsel tacize uğradığı iddia edilmişti. Kamuoyunun yakından takip ettiği olayda duruşma kararı belli oldu. 

Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, gerekçeli kararda Dr. T. H’ye yönelik “kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasına hüküm kurulmuştur” denildi ve tacizci doktora 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Mağdurun ifadesinde, “Elleriyle kalçama, bacaklarıma, göğüslerime ve özel bölgeme temas etti. Pantolonsuz şekilde cinsel organıyla temasta bulundu. Bunun üzerine ben ani tepkiyle kalktım” dediği tacizci doktorun ise “Hasta, müdahale esnasında sol eli ile bacağıma doğru müdahale yaptı. Geri çekildim. Duyduğum rahatsızlıktan ötürü, ‘Ameliyatı başka bir doktora yaptırabilirsin’ dedim. Şahsı muayene ettiğim sedyenin yüksekliği göbeğimin seviyesindedir. Cinsel organımla kendisine temas etmem fiziken mümkün değil” diye konuştuğu öğrenildi.

Adana Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından paylaşılan raporda ise şu ifadelere yer verildi: “Şüphelinin külotunun iç ön kısmı üzerinde alınan vücut sıvısı örneğinde, müşteki H. T. ve şüpheli T. H.’den alınan kan örneklerinden alınan genotiplerin karışık olarak bulunduğunun belirtildiği, bu hususun müştekinin cinsel saldırı iddialarını destekler nitelikte”


Etiket: mersin şehir hastanesi, tacizci doktor, kıl dönmesi, hastane tacizi, adana kriminal polis laboratuvarı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA