Futbol dünyası dolandırıcılık ile yankılandı!
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 08:02

Haber Merkezi


Futbol camiasında yaşanan dolandırıcılık ortalığı karıştırdı. İşte o olaya dair detaylar

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık davasında çıkan son karar, İstanbul'da yankı uyandırdı. Banka müdürü Seçil Erzan ve 6 sanığın, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan gibi ünlü futbolcuları içeriyor.  18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandıkları davada, mahkeme 2 tutuklu sanığın serbest bırakılmasına hükmetti.  Seçil Erzan ve Ali Yörük'ün tutukluluk durumu devam etti. Meydana gelen olay karşısında duruşma 12 Ocak 2024'e ertelendi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşma da, cezaevinde bulunan tutukluların yanı sıra tutuksuz sanıklar ve avukatlar da katılım gösterdi. Şikayetçiler arasında yer alan futbolcu Emre Çolak, Buse Terim'in eşi Volkan Bahçekapılı ve eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin de duruşmada hazır bulundu.

Musa Mert Çetin, yaşananları şöyle anlattı: "2011 yılından beri Seçil hanımla tanışıyorum. 2022 Ekim sonunda bana uluslararası bir fonun varlığını ve her şeyin yasal olduğunu söyledi. Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu'nun bu fonun başında olduğunu belirtti. 75 bin dolar verdim, bana 2-3 ay sonra 100 bin dolar geri döneceğini söyledi. Diğer futbolcuları da bu fona dahil etmemi istedi. Podolski ile görüştük, fakat o dönemde Polonya'da olduğu için katılmadı. Bankanın bu olayla ilgisiz olduğunu söylemesini kabul etmiyorum. Banka bize karşı tefeci gibi şikayetçi oldu, takipsizlik kararı verildi. Şikayetçiyim, 75 bin doları elden şubede teslim ettim. Herhangi bir belge almadım, sadece isim kodu verdiler ve geri ödeme alamadım." dedi,

Karmaşık davaya dair gelişmeler ve mahkeme kararları, kamuoyu tarafından da merakla bekleniyor.

 


Etiket: futbol, dolandırıclık, musa mert, arda turan

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA