Mersin polisi tuzağa düşen kuşu kurtardı
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 11:38

Haber Merkezi


Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Huzurkent Mahallesinde bir tuzağa takılan ve nesli tükenmekte olan Bayağı Çakır Kuşu” cinsi yırtıcı kuşu kurtardı.

Konuyla ilgili Mersin emniyetinden yapılan açıklamada, “Mersin Emniyet Müdürlüğü, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliğimiz tarafından Huzurkent Bağlarbaşı mahallesi kırsal alanlarında av ve yaban hayatının korunmasına katkıda bulunma ve yasadışı avcılık faaliyetlerini önleme yönünde yapılan çalışmalar neticesinde; iğne yapraklı çam ağaçların bulunduğu sahada tuzaklanmış nesli tükenme tehlikesi altında bulunan, stresten ve açlıktan bitkin düştüğü anlaşılan “Bayağı Çakır Kuşu” cinsi yırtıcı kuşun tuzak içerisinde fark edilmesi sonucu, kuş tuzaklamadan kurtarıldı. Kurtarılan kuş Tarsus Doğa Parkına teslimi sağlanmıştır. Ayrıca bölgede daha yoğun denetleme amaçlı ilgili konu ve elde edilen tuzaklar imha edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı Büro Amirliğine iletilmiştir. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi. 


Etiket: mersin yasadışı avcılık, tarsus doğaparkı, bayağı çakır kuşu, milli parklar şube müdürlüğü av ve yaban hayatı büro amirliği

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA