Dünya Balıkçılık Günü ve tarihi
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 14:09

Haber Merkezi


Dünya Su Ürünleri Yetiştiricileri ve Balıkçılar Forumu’nun 1997’de Yeni Delhi’de aldığı bir kararla Dünya Balıkçılık Günü her yıl Kasım ayının 21’inde kutlanmakta.

Dünya Balıkçılık Günü, aşırı avlanma ve makineleşme gibi sorunlara dikkat çekmenin yanı sıra dünyadaki balıkçılığın sürdürülmesinin önemini de gösteriyor.

Dünya Balıkçılık Günü, sağlıklı okyanus ekosistemlerinin kritik önemini vurgulamaya ve dünyadaki sürdürülebilir balıkçılık stoklarını sağlamaya adanmış.

BAKAN YUMAKLI’DAN KUTLAMA MESAJI

Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı açıklama yaptı, “Dünyanın dört bir yanında avcılık yapan, doğanın dengesini gözeterek rızkını denizden çıkaran tüm balıkçı reislerimizin 21 Kasım Dünya Balıkçılık Günü’nü yürekten kutluyorum. Rüzgarınız kolayına olsun. Ağlarınız bereketle dolsun” dedi.


Etiket: tarım ve orman bakanı, dünya balıkçılık günü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA