Mersin ve KKTC Opera ve Balesi’nden KKTC’nin 40. yılına özel konser
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 14:57

Haber Merkezi


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 40. Yılı için özel olarak hazırlanan konser, Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin ev sahipliğinde, 22 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 20:00’de Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

K.K.T.C. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi (KKTCDOB) ve Mersin Devlet Opera ve Balesi ile birlikte gerçekleştirilecek olan konserin sanatçıları; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Şef Ali Hoca, solist sanatçıları Sermin Dikmen Töre (Soprano), Tuğrul Enver Töre (Bariton) ve Arda Akar (Bariton) olacak.

Konser programında klasik aryaların yanı sıra Kıbrıs Türk Yüksek Sanat hayatının ilkleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilk opera eseri olan Arap Ali’den bölümler, Kıbrıs Türk Şairlerinin şiirlerinden seçkiler, ilk Lied serisinden bir örnek, orkestra için bir Kıbrıs Süiti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ithafen çeşitli eserler ve dahası yer alıyor.

Biletler Opera Gişesinden, https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.


Etiket: mersin devlet opera ve balesi, kktc opera ve balesi, kktc, kuruluş, yıldönümü

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA