İYİ Parti’den ihraç edilmişti, istifa etmekten vazgeçti
Tarih: 21 Kasım 2023 Salı 16:15

Haber Merkezi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partiden istifa etme kararından vazgeçti.

Dikbayır, “Vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak, sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

İFTİRALARI REDDETTİ !

Bir televizyon programına telefon ile bağlanan vekil Dikbayır, “Perşembe akşamı yayına gelip bütün detayları tek tek anlatacağım. Yaklaşık bir buçuk aydır benim üzerimde korkunç bir iftira ve dedikodu kumpası var. Bir buçuk aydır sabrediyorum" şeklinde konuştu.

“ORTADA ÇOK KİRLİ BİLGİ DOLANIYOR”

Üstüne iftira atıldığını belirten Ümit Dikbayır, “Ortada çok kirli bilgi dolanıyor. Üstüme atılan iftiraların hiçbirini kabul etmiyorum. Cevap veremeyeceğim tek bir soru yok. Bu iftiraların, kumpasların üzerimde kalmaması için süreç yönetiyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Meclis Divanı’na dilekçe vereceğim. Dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu süreci tamamlayıp gelip anlatacağım. Vatandaşlarımızın her şeyi bilmesi lazım. İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Şimdi çıkıp edepli edepsiz açıklama yapıyorlar. Kürşad Bey çıkıp ‘Siyasi kalpazanlar’ dedi. Ben bunların hepsine tek tek yanıt vereceğim. Bilgehan Yılmaz’a yanıt vereceğim, ‘Çürük elmalar’ dedi. Genel Başkan'a yanıt vereceğim” ifadelerini kullandı.


Etiket: iyi parti, meral akşener, kürşad zorlu, ümit dikbayır, istifa

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA